Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Diş Beyazlatma bleaching

Diş Beyazlatma bleaching

Dişlerinizin daha beyaz görünmesini ve güvenle tebessümmeyi istemez misiniz? Sararan dişlerinizi davacıysanız, diş beyazlatma usulü ile bu meseleye çözüm bulmak çok kolay…

Bembeyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma operasyonu bleaching özellikle son zamanlarda pek çok kişinn seçimi. Mevzu hakkındaki bilgileri Diş Doktoru Metin Ağca veriyor. Diş beyazlatma operasyonu iki biçimde yapılabiliyor. Bunlardan birincisi büro tipi beyazlatma değişiği ise konut tipi beyazlatma…

YAPILIŞI

Beyazlatma operasyonu evvelinde dişlerde mevcut olan dış renklenme ve diştaşlarının uzaklaştırılması emeliyle diş pakliği yapılır. Diş pakliğini takiben dişetlerine beyazlatma casusunun yumuşak dokuda alana getirdiği yan tesirlerin önüne geçmek için gözetici katman uygulanır ve ışık kaynağı kullanılarak sertleştirilir. Sonrasında beyazlatma casusu dişler üzerine sürülür ve dişler sırasıyla halojen ışık kaynağına tabi yakalanır. Bu operasyon 30 dakikada bitirilir. Büro tipi beyazlatma tek seansta bitmesi sebebiyle konut tipi beyazlatmaya göre avantajlıdır, ancak bu biçimde dişlerin yalnızca görünen suratlarını beyazlatılabilmektedir.

KONUT TİPİ BEYAZLATMA

Konut tipi beyazlatma, şahsın doktorun yönergeleri yönünde konutta kendisinin uyguladığı beyazlatma usulüdür. Bu operasyon evvelinde de hastaya diş pakliği yapılır. Daha sonra hastadan miktar alınarak kişisel apareyler hazırlanır. Bu apareyler ve beyazlatma casusu hastaya verilir ve nasıl kullanılacağı anlatılır. Hasta aparey içine beyazlatma casusunu sıkarak vasati 3- 4 gün müddetle günde en az 4 saat olmak şartıyla takar. 4 gün sonunda hasta hakimiyete çağrılarak diş rengindeki açılma renk skalası yardımına tespit etilir. Konut tipi beyazlatmanın avantajı ağızdaki tam dişlerin tam yüzeylerinin beyazlatılabilmesidir. Ancak bir seanstan fazla sürmesi de dezavantajlarındadır.

Her iki beyazlatma usulünün de dişe rastgele bir hasarı yoktur. Zira bu harekâtta kullanılan maddeler dişten doku kaldırmaz. Ancak 13 yaş altındakilere ve fertlerde ve gebelerde beyazlatma uygulanmaması öneri edilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.