Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dişdeki Bozukluklar Surat İfadenizi Etkiliyor

Dişdeki Bozukluklar Surat İfadenizi Etkiliyor

Göze güzel görünen dişler ve sıhhatli diş etleri olan bir ağız bireyin hayatına pozitif izlenimler katar.

Bireyin yalnızca genç görünmesini değil bireyin kendine güvenini ve hürmetini kazandırır. Kısaca hoş bir “gülüş” yaşamınızı değiştirebilir.

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu, dişler ve dudakların surat yapısını belirleyen en ehemmiyetli etkenlerden olduğunu belirterek, dişlerdeki yapısal veya biçimsel bir bozukluğun ağzın görünümünü etkilediğini, aynı zamanda suratın simetrik görünümünü tamamen değiştirdiğini açıkladı.

Kışlaoğlu, yaptığı açıklama da “Ağız dudaklar ve dişler hoş bir gülüşün temel taşlarıdır. Dişlerde ki beceriksizlik ve ya biçim bozukluğu dudak biçimini tamamen değiştirdiği için ağız çevresinde muhtelif asimetrik görünümler ve istenmeyen kıvrımların yaradılışına neden olur. Estetik olarak yenilenmiş dişler ağız etrafının görünümünü değiştirerek daha genç ve daha sıhhatli bir görüm sağlar. Estetik ve geçimin bir bütün olduğu düşünülürse; özellikle surat bölgesinde reelleştirilen müdahalelerde diş ve dişeti yapısına yapılacak estetikle daha iyi neticeler elde edilir. Bu emelle estetik cerrahi operasyonları ile birlikte yapılacak ağız ve dişe müteveccih eşzamanlı işlemler başarılı bir netice için oldukça ehemmiyetli bir mevzudur.” diye konuştu.

Estetik diş doktorluğu nedir?

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu, estetik diş doktorluğunu ağız yapısındaki doğuştan veya sonradan oluşan ortodontik problemler, çenesel geçimsizlikler, dişlerdeki çapraşıklık ve muhtelif dişsel bozukluğun rehabilitasyon edilmesi olarak açıkladı. “Natürellikten uzak, abartılı form ve renklerdeki suni dişler, ilk bakışta acemi bir göz tarafından bile hemen fark edilir, bu sebeple estetik diş doktorluğunda, titiz bir hazırlık ve tasarılama safhası lüzumludur” diye konuştu.

Kışlaoğlu diş estetiği süreç ve uygulamasını şöyle açıkladı:

“Muayenehane ve Radyolojik Tetkik ile estetik çözümlere geçmeden evvel ağız ve diş sıhhatinin değerlendirilmesi emeliyle genel bir ağız ve diş tetkiki yapılır. Hastanın tüm ağız röntgeni Panoramik röntgen alınarak nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Model uygulaması ile de üst ve alt çeneden miktarlar alınarak dişlerin ve etraf dokuların modeli elde edilir daha sonra bu modeller üzerinden. Surat, gülüş, profil ve ağız içi resimleri de alınarak her açıdan ağız ve dişlerin görüntüsü elde edilir.

Tasarılama safhası…

Hastadan alınan resim ve modeller üzerinde dişlerin ve diş etlerinin estetik açıdan meseleli olan bölgeleri tüm surat bölgesi düşünülerek değerlendirilir.

Bu değerlendirmeler sırasında hastaya kendi resimleri ve modelleri üzerinde estetik açıdan meseleli olan sahaları gösterilir, meselelerin nasıl giderilebileceği mevzusunda balaka verilir ve hastanın estetik tertip etmesi ile alakalı rehabilitasyonunun tasarılaması yapılır.

Eğer mevcut estetik meselelerin giderilebilmesi için kapsamlı bir tedaviye

ihtiyaç dinleniyorsa, zorunlu konsültasyonlar yapılır. Hastamızın da beklentileri yönünde surat ve dudak yapısına uygun yeni bir gülüş planlanır. Ağzından alınan miktarlar ile laboratuvar etrafında oluşturulan modeller üzerinden planlanan gülüş hastaya gösterilebilir. Ayrıca evvelden yapılmış gülüş tasarımları ile alakalı resimler de gösterilir. Bu sayede hastamız benzer kasvetleri yaşamış olan şahısların ilk hallerini ve rehabilitasyon sonrasında elde edilen neticeleri görebilir. ”

Uygulama…

Miktarlar ile laboratuvar etrafında oluşturulan modeller üzerinden planlanan görünüm hastaya gösterildikten ve onay alındıktan sonra uygulama yapılacak alana göre bir rehabilitasyon belirlenir.

Diş Doktoru Modern Kışlaoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.