Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dişler Beyazlasın Gelinler Surat Asmasın…

Dişler Beyazlasın Gelinler Surat Asmasın…

Prensesler gibi hoş mu hoş, yaşamının en mutlu günü, düşlerindeki gibi bir düğün… Peki ama gelin neden hiç gülmüyor? Sebebi sararmış dişler olmasın? Sıhhatsiz görünen dişler gelinlerin en özel günlerini bile zehir edebilir. Tüm gün surat asan, resim sürükletirken tebessümmekten çekinen bir gelin olmak istemeyenler, düğün evveli diş hekimine gidip sıhhatli ve bembeyaz dişlere kısa zamanda kavuşuyor…

Diş doktorluğunda estetik ve restoratif maddelerin büyümesi sayesinde pek çok renk, biçim ve konum bozuklukları günümüzde kolaylıkla çözümlenebiliyor. Bunların arasında yer alan renklenmiş dişlerin beyazlatılması Bleaching, diğer restoratif metbitkilara mukayeseyle daha ekonomik, kolay ve zahmetsiz bir yöntem. Gelinliği içinde kuğu gibi zarif, damatlığı içinde bir jön kadar yakışıklı olmayı hayal eden çiftler, son senelerin trendine uyarak Bleaching yöntemi ile bembeyaz dişlere sahip oluyor. Diş beyazlatma ile dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddeler gideriliyor. Düğün sezonun başladığı bugünlerde çok arz gören Bleaching, hem uygulaması kolay hem de kısa zamanda tesirli netice veren bir yöntem. Bu özellikleri ile de düğün telaşı içinde olan çiftleri fazla yormadan ve müddetini almadan çekici bir gülüş hediye ediyor.

Diş doktoru Dr. Özkan Çankaya, Bleaching in beslenme, fazla çay, kahve tüketimi, sigara kullanımı gibi muhtelif sebeplerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya bireye özel diş rengini birkaç ton açmak için ideal bir yöntem olduğunu vurguluyor. Dr. Çankaya, Bleaching yönteminin büyüyen teknoloji ile birlikte çok kolay uygulanabildiğini de sözlerine ilave ediyor.

Düğün evveli diş doktorunda çok zaman geçirmek istemeyenler Bleaching yöntemini konutta kendileri uygulayabiliyor. Dileyenler muayenehane etrafta uygulama yaptırmayı seçebiliyor. Power ve Home Bleaching olmak üzere iki değişik biçimde gerçekleştirilebilen yöntem sayesinde diş renklerinde 6 – 8 ton arasında açılma sağlanıyor.

Power Bleaching; muayenehane etrafta yalnızca 1 saatte gerçekleştirilebiliyor. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan yöntem ile diş rengi süratli ve emin bir biçimde 6 – 8 ton açılabiliyor. İkinci yöntem olan Home Bleaching ise ağızdan alınan basit bir miktar ile bireye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine muhtelif jeller konularak hakikatleştiriliyor. Ağızlıklar konut etrafında belli bir müddet takılıyor ve 7- 10 gün arasında bir zamanda takribî 6 – 7 ton renk beyazlama sağlanıyor. Dr. Özkan Çankaya, bu yöntemin muayenehanede reelleştirilen diş beyazlatma operasyonundan daha az maliyetli olduğunu ama biraz daha uzun zamanda hakikatleştirildiğini belirtiyor.

Power Bleaching hakkında bilinmesi gerekenler…

• Operasyon hemen herkese kolay ve zahmetsizce uygulanabilir. Operasyon sonrası hassasiyet asgari seviyededir.

• Uygulamada dişler ve diş etleri hasar görmez.

• Elde edilen renk uzun seneler korunur.

• Takribî bir saatlik operasyon sonrası dişler 6 – 8 ton açılır.

Home Bleaching hakkında bilinmesi gerekenler…

• Konut tipi beyazlatma operasyonu takribî 10-15 gün sürer.

• Diğer beyazlatma yöntemine göre daha ucuzdur.

• 7- 10 gün arasında bir zamanda takribî 6 – 7 ton renk beyazlanma sağlanır.

• Rehabilitasyon sürecinde kahve, kola, çay, kırmızı şarap gibi renkli meşrubatlar kullanılmamalı, sigara tüketimi eksiltilmelidir.

Dr. Özkan Çankaya, diş beyazlatma rehabilitasyonsun ardından aynı beyazlığı ve sağlılığı gözetmenin, sürekliğe direnen bir bakım gerektirdiğini de dikkat topluyor. Yalnızca düğün resimleri için değil, uzun süreli bir estetik gülüş için uygulama sonrası;

• Çay, kahve ve kola gibi renklendirici meşrubatların ve sigaranın tüketimi asgariye

indirilmeli.

• Muhtemel olduğu kadar lifli gıdalar harcanmalı. Lifli yiyecekler dişlere mekanik

paklik yapar.

• İşlenmiş ve arıtılmış besinlerden uzak durulmalı.

• Günde en az 2 kere dişler fırçalanmalı.

• Kesinlikle 6 ayda bir diş doktoru hakimiyeti yaptırılmalı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.