Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Görünmez Diş Telleriyle Harikulade Netice!

Görünmez Diş Telleriyle Harikulade Netice!

Ağız ve diş sıhhati mevzusunda büyüyen teknikler sayesinde diş yapınızdaki çapraşık dişlerin rehabilitasyonu artık çok kolay. Özellikle çocukluk yarıyılında başlayan ve geç kalınmış diş bozukluklarında uygulanan ortodonti rehabilitasyonları ile diş hataları mesele olmaktan çıkıyor. Diş Doktoru Takma Uzmanı Modern Kışlaoğlu özellikle estetik açıdan erişkin ve genç hastalarda uygulanan Incognito ortodonti rehabilitasyonu hakkında balakalar verdi.

Incognito Lingual Rehabilitasyon

Yetişkinlerde ve gençlerde çapraşık dişlerin ortodonti rehabilitasyon sürecinde kullanılan incognito, dünyada en yaygın biçimde kullanılan lingual rehabilitasyon sistemidir. Dişlerimizin arka yüzeylerinin fizyolojik yapısından kaynaklanan girinti çıkıntılardan dolayı hem muayenehanede indirekt uygulamayı hem de laboratuar düzeylerini gerektirir. Özellikle estetik görünüm açısından evham taşıyan tüm hastalarda kullanılabilir. Bu sistem braketlerin dişlerin ön yüzeyi yerine, arka yüzeyine yapıştırılması suretiyle onların tamamen görünmez olmasını sağlayan bir tekniktir.

Diş yüzeyinde görünmez olması sebebi ile arınılması kolay olan bu aparat, hastanın daha rahat kullanmasına müteveccih planlanmıştır. Estetik evham oluşturmadığı için hastalar için uygundur. Kullanılan teller ve braketler her hastaya ayrı hazırlandığı için bilgisayarlı dizayn teknikleri ile üretilirler.

Kullanımda Bunlara Dikkat!

İlk zamanlarda dile yakın bir bölgeye yerleştirilmesi sebebiyle dil apreye alışıncaya kadar bazı kasvetler yaşanabileceğini belirten Dr. Modern Kışlaoğlu, hastanın konuşma güçlüğü çekebileceğini ve dilde ilk zamanlar kızarıklıklar ve sızılar olabilir. Dillin apreye alışmasından sonra bu meseleler ortadan kalkar.

Rehabilitasyon sırasında öncelikle sert besinler harcanmamalı, ön dişlerle ısırma ve baskı oluşturabilecek çiğneme yapılmamalıdır. Yumuşak besinler harcanmalı ve besinler minik parçalara ufalamalıdır. Ayrıca ağız hijyeni iyi sağlanmalı, dişler kumpaslı fırçalanmalıdır.

Diş Doktoru ve Takma Uzmanı

Modern Kışlaoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.