Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

SIHHATLİ DİŞLER İÇİN

SIHHATLİ DİŞLER İÇİN

Dişler yüzde ilk bakışta dikkat edilen en ehemmiyetli unsurlardan. Bu sebeple dişlerin sıhhatli olmasının yanı gizeme hoş bir görünüme sahip olması da ehemmiyetli. Hem sıhhatli hem de beyaz ve parlak dişlere sahip olmanın gizemi ise mutfağınızda.

Diş etleri ve diş taşı için; 2 tatlı kaşığı adaçayı, papatya veya kekiği bir kadeh kaynar su veya sirkede 20 dakika beklettikten sonra, süzün. Sirkeyle hazırladıysanız, 20-30 damla sıcak su ilave edip, gargara edin.

Sararan dişler için; 2 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı greyfurt suyunu bir şişeye koyup iyice çalkalayın. Haftada üç kere bu karışımla fırçalanan dişler beyazlıyor.

Dişlerdeki kahverengilikleri gidermek için; dişlerinizi kabuğuyla kestiğiniz ince bir limon dilimiyle ovalayın.

Diş taşlarını ve nikbitkiin kirlerini yok etmek için; dişlerinizi çilek ile ovun veya çilek suyuyla fırçalayın. Daha sonra da az tuzlu bir kadeh su ile ovun. Sık sık dişlerinizi karbonat ile fırçalayın.

Daha sıhhatli görünen dişler için; sıradan diş macunu yerine arada bir dişlerinizi toz haline getirilmiş kuru adaçayı yapraklarına kattığınız bir ölçü kille de fırçalayabilirsiniz. Arzu eden içine bir kaç damla da nane esansı katabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.