Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sağlıklı Gülüşler Teklifler…

Sağlıklı Gülüşler Teklifler…

Yaz Aylarında Sağlıklı Gülüşler İçin Teklifler…

Yaz aylarında genellikle daha fazla gıda harcarız. Mangal partileri, yoğun asitli gıdalar bu aylar da sıkça seçim ettiğimiz beslenme biçimidir. Fakat bu gıdalar ağzımızda oldukça makûs bir koku bırakabilir.Diş pakliğimize dikkat etmediğimiz zaman da ağızda bakteriler ürer, plak oluşur ve iltihaplanma başlar. Bsıhhatimiz de riske girmiş olur.Tatil sevincinin daha uzun süreli yaşayabilmek, konuşurken ve gülerken etrafımızdaki insanlara daha ferah bir soluk ile yanaşmayı ve sağlık dişlere sahip olmayı kim istemez ki ? İşte yazın da sağlıklı dişlere sahip olmanız için Diş Doktoru Cansın Özgür’den teklifler;

Bir çok insanın meseleyi olan diş hassasiyeti sıcak, soğuk, şeker veya ekşi gıda-meşrubatlar ağza alındığında dişlerde ani bir tepki ve sızlama oluşturur; ağrı-sancı başlar. Bu diş sızlaması apaçık, ani ve derindir. Çürük ve daha önceki dolgular dışında hassasiyet en çok dişeti çekilmesi ile sarihe çıkan kök yüzeylerinden kaynaklanır.Diş hassasiyetinize karşı özel diş macunu ve yumuşak kıllı fırça kullanılabilirsiniz.Aynı zamanda aldığınız yiyeceklere de dikkat etmelisiniz. Fazla asit kapsayan gıdaların sık harcanması neticeyi mine tabakası çözünebilir

Bilindiği üzere soğan, sarımsak, içki bir numaralı ağız kokusu sebebidir. Bunları harcamak kesinlikle ağız kokusu sebebi olacaktır. Baharatlı gıdalar da ağız kokusu sebebidir. Yaz aylarında bu ve benzeri besinlerden uzak durmak hem hafif beslenmemizi hem de ağız kokumuzu hakimiyet etmemizi sağlayacaktır. Bunun yanında kumpaslı Diş Doktoru hakimiyeti bizi kasvetsiz bir yaza girmemize sağlayacaktır. Hafif besinler ve kumpaslı ağız bakımı bizi pak bir ağıza ulaştırcak, koku gibi tatsız vaziyetlerden uzak yakalayacaktır.

Diş çürüğü ne yazık ki Türkiye’nin en büyük sağlık problemlerinden bir tanesidir. Avrupa ülkelerinde birey başına düşen çürük rakamı sadece birken, Türkiye’de birey başına düşen çürük rakamı altıdır. Bu da büyük bir problemdir. Bunun dermanı kumpaslı Diş Doktoru hakimiyeti yanında iyi ağız bakımı ve iyi beslenmeden geçmektedir. Altı ayda bir Diş Doktoru hakimiyeti, sabah ve gece üçer dakikamızı ayırarak dişlerimizin her yüzeyini fırçalamamız ve öğünlerimizi yoğurt, peynir gibi bazik besinlerle bitirmemiz bize çürük yaradılışını sıfıra kadar indirerek sağlıklı bir ağız sunacaktır.

Ağız kuruluğu kasveti tükürüğün nitelikli koruma civarını bloke ederek her türlü ağız içi problemi oluşturmasına sebep olmaktadır ve çok ciddi bir meseledir. Şayet ki ağız kuruluğu problemi yaşıyorsak kesinlikle bu problemi çözme yoluna gitmeliyiz. Zira bu problem arttan, çürük, dişeti problemleri gibi zamanla altından kalkamayacağımız problemlere sebep olacaktır. Böyle bir problem yaşıyorsak kesinlikle en yakın zamanda bir uzmandan takviye almalıyız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.