Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bilgisayar, cep telefonu ve mikrodalga fırınlar hamilelikte hasarlı mı ?

30.03.2021
71

Bilgisayarlar iyonize ışınım kapsama­diklerinden, hasarlı bir tesirinin olması muhtemel görünmemektedir, fakat iş ye­rinde uzun müddet bilgisayar kullanmak zo­runda olan hamilelerin, kesinlikle ekran ko­ruyucusu kullanması, ekrana …

Bilgisayarlar iyonize ışınım kapsama­diklerinden, hasarlı bir tesirinin olması muhtemel görünmemektedir, fakat iş ye­rinde uzun müddet bilgisayar kullanmak zo­runda olan hamilelerin, kesinlikle ekran ko­ruyucusu kullanması, ekrana olabildiğince uzak durmaları ve dinlenme aralan ver­meleri temkin açısından uygun olur.

Cep telefonları ile de alakalı be­yin ve kalbe dair hasarları hakkında muhtelif gazete haberleri yazılsa da, halihazırda bu haberleri takviyeyle­yen bilimsel bir çalışma gösterilmiş değildir. Fakat ilerde fark edilebilecek, mümkün risklerine karşı temkin olarak ge­beler, cep telefonları ile uzun konuşmak­tan sakınmalı, bedenlerinden uzakta yakala­mülkü, özellikle karınlarına yanaştırmamalıdırlar.

Mikrodalga fırın kullanımı için de ge­belikle alakalı bir hasar henüz tespit etilmemiş­tır, fakat yeniden de fırın çalışırken kapağının kapalı olduğundan emin olunmalı ve bu sırada firından uzak durulmalıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.