Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hamile bayan, günlük hareketlerinde ne­lere dikkat etmelidir ?

30.03.2021
58

Hamileler günlük konut işlerini kendilerini güç­lamayacak biçimde yapabilirler. Fakat hamileler, günlük harekederinde ve konut işlerinde sarsıntıya neden olacak yük­sekten adama gibi hareketlerden; ağır eş­yaları itme sürükleme …

Hamileler günlük konut işlerini kendilerini güç­lamayacak biçimde yapabilirler.
Fakat hamileler, günlük harekederinde ve konut işlerinde sarsıntıya neden olacak yük­sekten adama gibi hareketlerden; ağır eş­yaları itme sürükleme hareketlerinden;
Yüksekteki ipe çamaşır asma, perde asma, yüksekteki rafa uzanma gibi aşın geril­meye neden olacak hareketlerden ve ağır kaldırmalardan uzak durmalıdır.

Ani ve sallayıcı hareketler hamilelikte erken doğum veya hamilelik kanamalarına yol açabilir.
Ayrıca karın bölgesine gelecek darbele­re karşı da dikkatli olunmalıdır. Misalin konuttaki ufak bir çocuğun aniden hamilenin kucağına koşarak sıçraması meseleye yol aça­öğrenir.

Bir de hamilelikte ani tansiyon dü­şüklüğü ve baş dönmelerinin ola­cağı usta yakalan­mülküdür. Bu surattan basitçe düşüp baygınlık geçirebilirler. Bu sebeple hamilelerin sandalye gibi yüksekli­ğe çıkıp iş yapmaya çalışmaları ciddi kaza­lara yol açar.
Yiğidiven inip çıkarken de hamileler süratli davranmamalıdır. Çünkü hamilelikte en sık karşılaşılan kazalardan biri de yiğidi­venden yuvarlanmalardır.

Günlük alışverişe çıkarken yanında bir ki­şinin daha bulunması;
Hamilelerin fazla sıcak veya soğuk, özellikle karlı havalarda muhtemel mevki dışarı çıkmaması da ehemmiyetli hususlardandır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.