Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hamilelikte hekim takibi kesinlikle ge­rekli mi ?

30.03.2021
70

Doğum evveli bakımın ehemmiyeti, ancak son senelerde anlaşılmaya başlanmıştır. Daha evvel yaygın olan davranış, ancak mesele or­taya çıktığında hamilenin hekime götürül­mesi biçiminde idi. Günümüzde dahi …

Doğum evveli bakımın ehemmiyeti, ancak son senelerde anlaşılmaya başlanmıştır. Daha evvel yaygın olan davranış, ancak mesele or­taya çıktığında hamilenin hekime götürül­mesi biçiminde idi. Günümüzde dahi hali hazırda hamilelik takipleri için kumpaslı olarak hekime gidenler, çevresindeki bazı yakınları tarafından “ne gereği var, biz hamile iken hekime mi gittik” diye tenkit etiliyorlar.

Her ne kadar hamilelik klasik bir süreç de olsa hamileliklerin %5 ile %20′sinde anne ve bebeğin sıhhatini tehdit eden bir meseleyle karşılaşılır.

Hamilelik takiplerinin emeli hamilenin daha evvel var olan hastalı­ğını erken teşhis edip hamileliğin başında ön­lem almak kadar, sağ­lıklı bir hamilenin de ge­beliği sırasında ortaya çıkabilecek bir so­run veya hastalığının zamanında teşhis edilmesidir. Hakikatinde en uygun olanı, da­ha hamile kalmadan kadının hamilelik açısın­dan tıbbi bir değerlendirmeden geçiril­mesidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.