Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bir Vefat Üç Hayat

Bir Vefat Üç Hayat

Mersin ’de 1 vefat değişik şehirlerde 3 bireye hayat oldu.

Geçirdiği kaza neticesinde ağır kafa travması tanısı ile Mersin Devlet Sağlık Kurumuna kaldırılan kazazede operasyon edildi. Ancak beyin kanaması neticesinde beyin vefatı reelleşti

Mersin Kamu Sağlık Kurumuları Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre Mersin Devlet Sağlık Kurumu Uzuv ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezi yetkilileri, hastanın eşi ve çocuklarıyla yaptıkları görüşmede uzuv bağışı için onay aldı.

İşleme Mersin Devlet Sağlık Kurumu ’nin uzmanlarının yanı gizeme Adana ve Kayseri’den gelen takımlar da katıldı. Hakikatleştirilen  işlem sonrası, hastanın 2 böbrek ve karaciğeri alınarak senelerdir uzuv bekleyen hastalara nakledilmek üzere üç değişik ile sevk edildi.

Hastadan alınan böbreklerden biri Adana Numune Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nde, 8 yıldır bekleme listesinde olan 62 yaşındaki, değişiği de Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Sağlık Kurumu’nde yeniden aynı yaştaki hastaya nakledildi.

Hastanın affedilen karaciğeri ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan nakil sonrası takribî 10 yıldır uzuv bekleyen 37 yaşındaki hastayı yine hayata bağladı.

KAYNAK:Anadolu Ajansı

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.