Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Aktar nebatlarından Alzheimer ilacı

29.04.2021
27

İngiltere’de, bilim adamları Alzheimer ve Parkinsona karşı aktar ve eczanelerde basitlikle bulunan 30 değişik vitamin ve mineral kapsayan bir ilaç geliştirdi.

Bilim insanları, yaşlılıkla beraber oluşan nörolojik hastalıkları durduracak nebatsal bir yöntem geliştirdi. Aktarlarda dahi bulunan nebatlardan elde edilen süper ilaç Alzheimer ve Parkinson’a takat olacak.

İngiltere’nin McMaster Üniversitesi’nden bilimadamları demans ve yaşlılıkla beraber alana gelen nörolojik hastalıkları tamamen iyileştiren veya hastalığın tesirlerini eksilten bir ‘süper ilaç’ geliştirdi.

30 DEĞİŞİK VİTAMİN

İlacın içeriğinde, aktarlar ve eczanelerde de basitlikle bulunan ve çoğu zaman gıda desteği olarak da kullanılan 30 değişik vitamin ve mineraller bulunuyor.

Üniversitenin laboratuvarlarında yaşlı insanlardakine eş bir etraf oluşturmak emeliyle farelerin beyin hücrelerinin yarısından aşırısı alındı ve birkaç ay süresince mevzubahisi ilaç verildi.

TEST SONUÇLARI GALİBİYETLİ

Deneyin sonunda farelerin beyinlerinde gözle görülür iyileşmeler saptandı. İlerleyen zamanlarda ise süper ilacın farelerin beynindeki gerilemeyi tamamen giderdiği tespit edildi. Bunun dışında ilacın denge, görüş, koklama ve motor sistemlerde de düzelmeye neden olduğunu belirtiyor. Koklama kaybı nörolojik hastalıkların bulgularından biri olarak kabul ediliyor. Prof. Jennifer Lemon “Vitaminler, folik asit ve yeşil çay’ın yanı gizeme nebat özlerininin sentezinden elde edilen ilacın tesirleri son nehir galibiyetli. Bu yeni ilacın yaşlılığın negatif tesirlerini yok edecek eforda olduğunu deneylerimizde tespit ettik. Biz tüm gıda yardımların pozitif doğrultularını tek bir ilaçta topladık. Gelecekte bu ilaç Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıkların tesirlerini yavaşlatacak eforda olacaktır” dedi.  İlaç yakında insanlar üstünde de sınanmaya başlanacak. İlacın 2018’de piyasada olması bekleniyor.  

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.