Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Pek çok hastalığa neden SU

26.04.2021
9
Pek çok hastalığa neden SU

Doç. Dr. Nuri Haksever, “Bedenimizin yüzde 75’i sudan oluştuğuna göre hastalıkların sebebinde suyun beceriksizliğini ve niteliksizliğini görebiliriz” dedi…

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nuri Haksever, “illet hastalıkden başlayarak, alerjilere, sindirim ve uzuv bozukluklarına kadar pek çok hastalığın yaradılışında suyun da rolü var” dedi.

SUYUN RENGİNİN EHEMMİYETİ
Suyun renginin her zaman berrak olmasının arzulandığını ifade eden Haksever, ” Suyun renkli olması bozuk olduğu anlamına gelmez. Suda çözünmüş halde bulunan demir, mangan, krom, nikel gibi metal iyonları ile organik bileşiklerin varlığını gösterir. Nebatların bozuşması, toprak yapısı, konutsal ve neticeyi de olabilir” dedi.

Ancak flu suyun istenmeyen maddelerin varlığına işaret olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Haksever, ” Fluluğu yüksek sular klorlandığında, çok hasarlı mahsuller ortaya çıkabilir. İyi klorlama için fluluk 1 bedelinden düşük olmalıdır. Fluluğun kaynağı, endüstriyel, konutsal kirlenme olabilr” diye konuştu.

YUMUŞAK SUYA DiKKAT
Yalnızca ağız tadı düşünülerek içilen yumuşak suların bedende geçirgenliği eksilttiğine dikkat toplayan Haksever, “Bu da hücrelerarası bağlantıyı bozmaktadır. Neticede kalp hastalıkları, illet hastalık, unutkanlık gibi pek çok vaziyet karşımıza çıkmaktadır” ifadesini kullandı.

OKSiJEN MiKTARI
Suda arzu edilen oksijen ölçüsünün yetersiz veya arzu edilen limitlerde olmamasının içilen suyun niteliksizliğini gösterdiğini aktaran Haksever, “Bu sudan ne ölçüde içilirse içilsin hücreye yeteri kadar oksijen erişemez. Beyin ve asap hastalıkları, Alzheimer, kalp hastalıkları, şeker hastalığı ve eşi onlarca hastalığa zemin oluşturur” dedi.

SUYUN FAYDALARINI ARTIRMAK İÇİN…
Sıhhatli suyun natürel antioksidan, dezenfektan ve antiseptik özelliklere sahip olması gerektiğini vurgulayan Haksever, özellikle emin markaların mahsullerinin harcanması gerektiğini kaydoldu. Haksever, “Suda oksijen oranı artırıldığı zaman felç dahil pek çok hastalığın rehabilitasyonunda fayda sağlanabiliyor. O sebeple problem odaklı değil çözüm odaklı düşünce sistemine uygun olarak oksijeni ve hücreye girişi artırılan suyu kullanarak rehabilitasyonda yeni bir başlangıç oluşturmaktayız” biçiminde konuştu.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.