Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Soğuk havada kesinlikle nezle olmanız gerekmez

05.05.2021
35
Soğuk havada kesinlikle nezle olmanız gerekmez

“Ceketini ilikle yoksa nezle olursun.” Bu yaşlıların nasihatini hepimiz ebeveynlerimizden ya da büyükanne ve babalarımızdan duymuşuzdur. Reelinde reel hava ısısının nezleye neden olmadı­ğıdır. Nezleye insandan …

“Ceketini ilikle yoksa nezle olursun.” Bu yaşlıların nasihatini hepimiz ebeveynlerimizden ya da büyükanne ve babalarımızdan duymuşuzdur. Reelinde reel hava ısısının nezleye neden olmadı­ğıdır. Nezleye insandan insana geçen virüsler neden olur. Nezle ol­mamanın en iyi yolu virüslerin el temasıyla dağılmasını yasaklamak için ellerin sıklıkla yıkanmasıdır.

Teksas Üniversitesi tahlilcileri araştırma yaptıkları bireylerin yarısından aşırısının kış aylarında palto giymeden ya da ıslak saçla caddeye çıktıklarında kesinlikle nezle olacaklarına inandık­larını ortaya koymuştur. Araştırmaya katılanların yüzde öO’ı soğuk havaların nezleye neden olduğuna inanmaktadır. Katı­lımcıların yüzde 1 Cundan azı nezle ya da gribin insandan in­sana geçen bir virüs aracılığıyla mevzubahisi olduğunu söyle­miştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.