Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Meme illet hastalıki

24.05.2021
33

Meme, süt bezleri ve burada üretilen sütü meme başına taşıyan kanallardan oluşur. Bu süt bezleri ve kanalları döşeyen hücrelerin, yukarıyada belirlediğimiz biçimde, hakimiyet dışı olarak …

Meme, süt bezleri ve burada üretilen sütü meme başına taşıyan kanallardan oluşur. Bu süt bezleri ve kanalları döşeyen hücrelerin, yukarıyada belirlediğimiz biçimde, hakimiyet dışı olarak artmaları ve bedenin muhtelif yerlerine giderek artmaya devam etmelerine meme illet hastalıki denir.

Meme illet hastalıki Tehlike Etkenleri Nedir?
Bazı özellikleri taşıyan bayanlarda, meme illet hastalıkinin daha sık görüldüğünü biliyoruz. Bu özelliklere tehlike etkenleri diyoruz. Bu tehlike etmenlerini taşıyan bireylerin kesinlikle meme illet hastalıkine tutulacakları söylenemez. Yalnızca, bu etkenleri taşımayanlara göre, daha fazla meme illet hastalıkine tutulma ihtimalleri olduğunu öğreniyoruz. Bu etkenleri taşımayan bireyler de meme illet hastalıkini tutulabilirler. Meme illet hastalıkine tutulan bayanların yarısı, bu tehlike etmenlerini hiç taşımamaktadır. Bu sebeple, tehlike etkenlerinin taşımayan bireyler de normal hakimiyetlerini yaptırmalıdırlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.