Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bir moda perhizin farkına varmak

21.04.2021
9
Bir moda perhizin farkına varmak

Moda perhizler, süratli kilo vermenin arda sığınanlar olarak sınıflandırılır. Bir Hayli gidişatta bu perhizler kısıtlayıcıdır, balanssızdır, hakikatçi olmayan laflar verir ve sağlık meselelerine yol açabilir. Kilo …

Moda perhizler, süratli kilo vermenin arda sığınanlar olarak sınıflandırılır. Bir Hayli gidişatta bu perhizler kısıtlayıcıdır, balanssızdır, hakikatçi olmayan laflar verir ve sağlık meselelerine yol açabilir. Kilo verilecektir fakat muhtemelen kısa bir vakit sonra geri alınacaktır. Moda perhiz uygulamalarının neticeleri geçici olur, böylece ardından düş kırıklığı kazanç. Bu perhizleri uygulayan insanlar sık sık galibiyet­sızlık sezerler zira bu perhiz programına bağlı kalamazlar.

Alttaki ortak paydaların rastgele biri ya da hepsi moda perhizlerde bulunabilir:
• Bu perhizler reelinde düşük kalorili perhizlerdir ve bu biçimde reklamları yapılma­masına karşın genellikle kalori tekliflerinin oldukça altındadırlar.
• Bu perhizler karbonhidratlar, lif, bir hayli vitamin ve mineralleri kapsayan gıdalar açısından eksiktir.
• Bu perhizlerin çok prbitkiein, yağ ve çok az karbonhidrat ya da çok fazla karbon­hidrat ve çok az prbitkiein, yağ gerektiren yiyecek teklifleri oldukça balanssızdır.
• Bu perhizler öncelikle beden akışkanlarını etkilediği için kilo kaybedilmesine neden olur, böylece perhiz yapanlara galibiyet duygusu sağlar. Reelinde kilo sonra geri alı­nacak ve galibiyetler galibiyetsizliğe dönüşecektir.
• Bu perhizler, porsiyon ölçüsünden bahsetmezler. Harcayıcılara fazlaya kaçmadan nasıl gıdalarını öğretmezler.
• Bu perhizlerin kimileri, bazı gıdaları beraber ya da ayrı yiyerek “yiyecek bir­leştirilmesini” teşvik ederler.
• Bu perhizlerin çoğu, perhiz yapanların uzun bir yarıyıl önerilen yeme tasarılarını izlemelerini öneri eder.
• Bu perhizlere uzun bir zaman devam edildiğinde ne kadar hasarlı olabileceğini bildiklerinden uzun yarıyıllı uygulanmaları önermezler.

Moda bir perhizde porsiyon ölçüsünden seyrek bahsedilir. Püf nokta, az yemek yerine tam bir besin kategorisini seçmektir.
Süratli moda perhizin temel fikri, bir çok insanı en kısa zamanda 2-5 kilo vermeleri için cesaretlendirmektir. Ancak uzun vadeli neticeler çok daha büyüktür. Moda perhizler doğru dürüst işlemez. Bu programlara inanmayın. Sonunda sadece zafersiz olduğunuzu sezmenize neden olacak düş kırıklığı için kendinizi hazır­layacaksınız. Kendiniz için daha iyi alternatifler arayın. Yeme şekillerinize ve yaşam stilinize müteveccih uzun vadeli farklılıklar kapsayan evreli metamorfozlar her bakımdan daha anlamlıdır. Gerçekten kilo vermek için rastgele bir şeyi sınamaya istekliyseniz neden onu doğru biçimde yapmayasınız?

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.