Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kilo vermede zaferin gizemleri nelerdir ?

30.05.2021
53
Kilo vermede zaferin gizemleri nelerdir ?

Her gün aldığınız toplam kalori ölçüyü­na dikkat ettiğiniz vakitçe kilo vermeye çalışan çoğu insana göre bir adım daha ön­desiniz demektir. Kilo vermenize dayanakçı olabilmek emeli ile, …

Her gün aldığınız toplam kalori ölçüyü­na dikkat ettiğiniz vakitçe kilo vermeye çalışan çoğu insana göre bir adım daha ön­desiniz demektir.

Kilo vermenize dayanakçı olabilmek emeli ile, bir diyetisyen, size günlük kalori niyeti­nizi tanımlamada dayanakçı olabilir. Sizin kilo­nuzu, cinsiyetinizi, etkinlik seviyenizi, yaşı­nızı, boyunuzu ve sağlık vaziyetinizi bir tam olarak gözden geçirmek suretiyle bu niyeti tanımlar.

Şayet bayansanız, 125 kilodan daha hafif-seniz kalori lüzumunuz gün başına 1200-1400 kalori değer aralığının içindedir.

Şayet erkek iseniz 115 kilogram ’dan daha cılız­sanız günlük amacınız 1400-1600 kalori arasında olabilir.

Çoğu fert için, kolay anlamda harcadıkları birkaç porsiyon yağ, süt mahsulü ya da eti da­ha az kalorili meyve­ler, sebzeler ve hububat­larla değiştirmek kalo­ri niyetlerine erişme açısından yeterlidir.
Minik farklılıklar da yapılabilir. Misalin bütün yağlı sütten yağsız süte geçmek ile bir kadehte 60 kalori eksiltmiş olursunuz.

Şayet her gün bir kadeh süt içiyorsanız, haftada 420 kalori anlamına gelecektir. Ka­lori maksadınızın daha altında yemek genellik­le öneri edilmez.

Günlük size yetecek derecede yemek ye­memiş olursunuz ve de bir süre sonra tekerrür acıkırsınız.
1200-1400 kaloriden daha az yemek ye­mek de sağlıklı olmak için lüzumunuz olan belli gıda öğelerinden almanızı güçleştire­caktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.