Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yeni bir bölgesel zayıflama usulü

23.04.2021
9

Dermatolog Uzman Hekim Ethem Mercan bu usulü Türkiye de ilk uygulayan hekimlerden. Bize bu mevzu ile alakalı şu bilgileri verdi. Bölgesel göbek ve basen yağlarından kurtulmak …

Dermatolog Uzman Hekim Ethem Mercan bu usulü Türkiye de ilk uygulayan hekimlerden. Bize bu mevzu ile alakalı şu bilgileri verdi.

Bölgesel göbek ve basen yağlarından kurtulmak için muhtelif araştırmalar yapılmaktadır. Son zamanlarda ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yeni bir zayıflama usulü geliştirildi. Ultasonik ses dalgaları ile böbrek taşlarını kıran aygıtlar bu usulün esin kaynağı oldu.

Aygıt yağ dokusuna odaklandırılan ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalar ve bölgesel incelme sağlar. Yurt dışında yapılan bilimsel yayınlarda bir seansta uygulanan alanda vasati 2–4 cm incelme kollanmıştır. Amerikan plastik ve rekonstriktif cerrahi mecmuasının en eylül 2007 sayısında her seansta en az 2 cm incelme yaptığı hakem heyet tarafından onaylanmıştır. Uygulama takribî 1,5 saat devam ettir. Rastgele bir ilaç, yerel anestezik kullanılmaz. Konfurlu bir usuldür, ağrı sezilmez. Uygulama sonrası günlük hayata veya işe dönülebilir. Bireyin gereksinimine göre 1 ay aralıklarla 2–3 seans uygulama önerilmektedir.

Daha detaylı bilgi için Ethem Mercana ait internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

http://www.daphne.com.tr/bolgesel_zayiflama.html

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.