Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz

05.05.2021
22
Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz

Herkesin hayali metamorfozu, hiç uğraşmaksızın şu fazla kilolardan kurtulabilmek? Ama bütün ter­sine, ağır perhizler, ya da yoğun egzersiz prog­ramlarıyla kendinize işkence edip duruyorsunuz. Oysa ki …

Herkesin hayali metamorfozu, hiç uğraşmaksızın şu fazla kilolardan kurtulabilmek? Ama bütün ter­sine, ağır perhizler, ya da yoğun egzersiz prog­ramlarıyla kendinize işkence edip duruyorsunuz. Oysa ki bu cinsten radikal ve alışması efor deği­şiklikler yerine, yapacağınız birkaç kolay ve acı­sız farklılıkla bedeninizi bir şekle sokmanız çok da güç değil.

Yürüyün: Haftanın 4 günü televizyon izle­meye ayırdığınız yarım saatten feraget edin. Şöyle yarım saatlik bir yürüyüşle 228 kalori ya­kabilirsiniz. Yürüyüşe bir dostunuzu da davet edin. Böylece sıkılmazsınız.
Su için: Susuzluğunuzu gidermek için gazlı meşrubatlar, şekerli meyve suları yerine suyu seçim edin. Her bir kutu kolada 7 çay kaşağı kadar şeker bulunur. Günde 1 tane daha az kola içmekle haftada 903 kalori daha az almış olacaksınız. Di­alternatifi de bulunmakta ama tatlan­dırıcılarla alakalı negatif dedikoduları dikkate ala­cak olursak, su ve sodaya sarılmakta fayda var.
Daha yavaş yiyin: Beyniniz, yemek yediğinizi yemeye başladıktan 10 dakika sonra algılar. Şayet yavaş yerseniz, beyniniz doyduğunuzu ça­buk anlar.

Bu da her öğün de daha az yemek besini­niz anlamına kazanç. Bu kolay şikeyle günde en az 125 kalori daha az alabilirsiniz. Ancak evvel tele­vizyonu kapatıp masaya oturun ve lokmaları çok iyi çiğneyin. Günde 125 kalori yetersiz yiyerek, haftada 875 kalori daha az alabilirsiniz.

Bisiklete sıçrayın
En son model, şık bir bisiklet olmak zorunda değil bisikletiniz. Ama her cumartesi ve Pazar yapacağınız birer saatlik bisiklet sürüşüyle top­lam 875 kalori tutabilirsiniz.
Şayet bunu yapamıyorsanız, bu hafta sonu fitness çalışmasını parçalara ayırabilirsiniz. Mesela haftada dört kere yapacağınız 15 dakikalık kısa bisiklet seyahatleri de aynı işlevi görür.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.