Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor

27.04.2021
16
Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor

Gerek iş yaşamında gerek özel yaşamda bilgisayarın çok ehemmiyetli yeri var. Bu gelişmiş teknolojinin sıhhatimize hasar vermemesi ihtimalsiz. Bilgisayarın en çok hasar verdiği uzuv ise gözler.

Bilgisayar kullanımına bağlı olarak en çok şikayet edilen mevzu göz bitkinliği. Bilgisayar başında uzun vakit geçiren şahısların bitkin ve sızılı gözler, flu görme, gözlerde yanma, kuruluk hissi ve gözlerde sulanma, çift görme, ışığa karşı hassasiyet,baş sızısı bulgularına sahip olabilirler. Bunların göz bitkinliğinin işaretçisi olması muhtemel.

BİLGİSAYAR ÖNEM VERİLMEYEN PROBLEMİ ORTAYA ÇIKARIR

Bilgisayar kullanmak çok fazlaya kaçmadığınız sürece gözlerinizi bozmaz, yalnızca o zamana kadar önem verilmeyen ya da fark edilmeyen hatanın ortaya çıkmasına neden olur. Bu gidişatta yapılması gereken ilk şey göz hekimine gidip problemin ne olduğunu bilmek, bu meseleyi çözmek için gözlük ya da lens kullanmak. Bu vasıtaların numarası şayet yeterli değilse göz bitkinliğine neden olabilir.

ÖNLEM ALINMASI GEREKİR

Gözler yorulduğunda size bir ekip sinyaller yollar. Böyle gidişatlarda azıcık dinlenmeli gözlerinizi kapatmalısınız. Olasıysa bilgisayarda geçirdiğiniz vakti kısıtlamalısınız. Şayet şahısta göz kuruluğu varsa kesinlikle gözyaşı damlası kullanılarak giderilmelidir.

Kaynak : Hürriyet

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.