Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Katarakt Çocuk Göz Sıhhatini Da Tehdit Ediyor

08.11.2021
15
Katarakt Çocuk Göz Sıhhatini Da Tehdit Ediyor

Op.Dr.Atilia Kuşçu ile Tamer Arıkan, daha çok yaşlı hastalığı olarak öğrenilen kataraktın yeni doğan bebeklerde bile görülme ihtimalinin bulunduğunu açıkladılar Cemiyette daha çok yaşlı kesimin hastalı olarak öğrenilen kataraktın yeni doğan bebeklerde bile görülebileceğini söyleyen Op.Dr.Kuşçu, “Evet yanlış dinlemediniz, Katarakt çocuklarda bile görülebilir. Anne karnında başlayabilir.

Onun için yeni doğan bebeklerinizi kesinlikle bir göz hekimine götürün. Zira çocuk gözünün kaydığını, bozulduğunu bilemez. Tam insanları kendisini gibi görüyor varsayır. Aileler bunu umursamama etmesin” diye konuştu. 

Katarakt operasyonunun artık daha öncekisi kadar güç olmadığını belirten Op.Dr.Tamer Arıkan ise artık yeni teknolojiyle kataraktın çok daha kolay operasyon edilebildiğini söyledi. İsparta’nın bu mevzuda çok bahtlı olduğuna dikkat toplayan Arıkan, “Bu bölgede 2000’li senelerde FAKO usulünü ilk başlatan hekimler biziz. O zaman Devlet Sağlık Kurumunda misyon yapmaktaydık. Bugün dünya bu usulü kullanıyor. Zira daha ufak kesi ile daha iyi netice alınabiliyor” açıklamasında bulundu.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.