Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ceviz kalbin mucizesi

Ceviz kalbin mucizesi

Çinko, magnezyum, manganez, B vitaminleri, prbitkiein gibi nitelikli ve ehemmiyetli bileşenlere sahip olan ceviz, meyve veya yağ olarak harcandığında kalbe pozitif olarak tesir ediyor.

“Yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gnam harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde azaltabilirsiniz”

Yeni yapılan bir araştırma bir avuç ceviz yemenin kalp krizini süratle önlediğini gösteriyor.

Kumpaslı olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, tehlikeyi yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı kumpaslı olarak koruyor.

Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının elastikliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına takviyeci olacak seviyede bir gelişme kaydedildi.

Cevizin ve ceviz yağının kalbe bereketlerini ortaya koyan araştırmanın neticeyi; bunların kumpaslı tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan gözettiği yönündeydi.

Pennsylvania ’da Penn State University ’nin beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, “Ve yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gnam harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde azaltabilirsiniz” diyor.

Bu çalışmada özellikle; daha sıhhatli olabilmeniz için her gnam gereksiniminiz olan porsiyon belirlendi.

Yalnızca 3 yemek kaşığı 51 g ceviz yağını kapsasanız kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz.

Ceviz yağının özellikle endbitkielyal hücrelerin sağlamlığı için çok yararlı olduğu kanıtlandı.

Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların elastikliğinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.