Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

D Vitamini Beceriksizliği Kalbi Vuruyor

D Vitamini Beceriksizliği Kalbi Vuruyor

Yetişme çağında D vitaminini yeterince almayanların ileride kalp ve kalp damar hastalıklarına tutulma tehlikesinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Tansiyon ve şeker hastalığı riski
Amerikan Kalp Derneği’nin senelik buluşmasında sunulan çalışmaya göre, yeterince D vitamini almayan gençlerin alanlara oranla yüksek tansiyon ve şeker hastalığına tutulma ihtimali 2 kat, kalp damar hastalıklarının en ehemmiyetli sebebi olan metabolik belirtiye tutulma ihtimali ise 4 kat daha fazla.

D Vitamininin ehemmiyeti

Johns Hopkins Bloomberg Millet Sıhhati Okulu’ndan Dr. Jared Reis idaresinde 12-19 yaşlarındaki 3 bin 577 birey üzerinde yapılan araştırmada, D vitamininin ehemmiyeti vurgulanarak, kapalı mekanlarda zaman geçirme ve kumpassız beslenme alışkanlıklarının, gençlerin ve yetişme çağında olanların gelecekteki sıhhatlerini de ipbitkiek altına aldığına dikkat çekiliyor.

D Vitamininin faydası
Rochester’da bulunan Mayo Klinik’teki Kalp Damar Sıhhati Muayenehaneyi idareyicisi Randal Thomas, araştırmanın ehemmiyetini vurgularken ”Gençler, cips ve asitli meşrubatla besleniyorlarsa muhtemelen yeterli D vitaminini almıyorlardır” ifadesini kullandı.  Araştırmalara göre, D vitamini, bakterileri öldüren prbitkiein hücrelerinin artmasına destek veriyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.