Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Fazla Stres Kalbe Hasarlı

Fazla seviyede yeis kalp sıhhatini negatif etkiliyor. Çok beğendiğiniz bir yakınınızı kaybetmeniz, yada ölümcül bir hastalığı tutulduğunu dinlemeniz kalbinizde negatif tesirlere yol açıyor. Bu tesirler öyle beklenmedik neticeler doğurabiliyor ki felç yada inme riskinin yanında, kalp ritmindede bozukluğa neden olabiliyor.

Kalp ritmi tüm fertler için hayatsal ehemmiyete sahip. Kalp ritmini bozan bir hayli biyolojik ve genetik etkenin yanında psikolojik etkenler de var. Onlardan biri de “hoşlandığımız birini” kaybetmek. İşte kalp ritmini bozan kayıplar.

Danimarkalı bilim insanları tarafından hakikatleştirilen ve Open Heart Journal ’da yayımlanan araştırma, “kalp kırılması”nın yalnızca psikolojik bir olgu olmadığını, fizyolojik neticelerinin de bulunduğunu gösterdi. Bilim adamları, çok beğendiği bir yakınını kaybedenlerde, felç ya da kalp rahatsızlıklarına neden olabilen aritmi atrial fibrillation tehlikesinin değişik şahıslara göre yüzde 41 fazla olduğunu tespit etti.

Uzmanlar her duyguyu yerinde ve miktarlı yaşanması gerektiğini fazla üzülmenin sağlık için negatif tesirleri olduğunu belirtti. Özellikle yaşlı insanların bu gidişattan daha çok etkilendiğini belirten uzmanlar, negatifliklerden olabildiğince uzak yakalanmasını öneri etti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.