Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ateş illet hastalıki yener

28.04.2021
19
Ateş illet hastalıki yener

3 aylık ömrü olduğu söylenen hekim illet hastalıki beden ısısını yükselterek yendi! Ateşlenmenin illet hastalıki yendiğine ispat olarak duran ve hastalarını rehabilitasyon eden Robert Gorter ile yapılan mülakat tercümesi şöyle:

Alman hekim Robert Gorter, 1976 senesinde tıp fakültesini yeni bitirdiği günlerde illet hastalıke tutuldu. Kendisine evre 4 testiküler illet hastalık tanısı kondu. Öğretmenlerinin dediğine göre üç aylık ömrü vardı. Ama o buna inanmadı. Kembitkierapi ve radybitkierapi gibi ananesel rehabilitasyon usullerine de inanmıyordu. Bir hekim olarak ateşin bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir tesiri olduğunu biliyordu. Çünkü o sebepten hasta olunca ateşimiz yükselmiyor muydu?

Kararını verdi. Ateşini bilinçli olarak yükselterek ve bağışıklık sistemini kamçılamasıyla bilinen ökse bitkiu ekstresini kendi kanına enjektör ederek bir rehabilitasyon uygulayacaktı. Umutsuzluk nedir bilmemesi ve pozitif düşünme usullerinin de katkısıyla illet hastalıki bir seneden az bir zamanda yendi. Sonra yaşamını bu tekniği bütün illet hastalık hastalarına uygulamaya adadı. Takribî 30 yıldır, kurucusu olduğu Köln Tıp Merkezi ’nde ateş başka bir deyişle hipertermi rehabilitasyonuyla, en ağır illet hastalık hadiselerine umut olan Dr. Gorter ile rehabilitasyon usulünün detaylarını konuştuk.

Bulduğunuz bu rehabilitasyon usulünün manayı neye sabrediyor?

Tıbben şunu biliyoruz ki, beden ateşlenmeye başladığında bağışıklık korunma ordusunun tümü faal hale geçer. Hafif bir ateş bile bedende etkin bir biçimde gezen bağışıklık hücresi rakamını iki katına çıkartır.

Ama biz bütün tersine ateşlenmeyi makûs olarak biliyoruz ve hep ateşimizi düşürmeye çalışırız hasta olduğumuzda…

Bütün tersidir asıl. Yeni doğan bir çocuk yaşamının ilk senesinde vasati yedi viral enfeksiyon geçirir ve çocukluğu süresince de ateşlenmeye sebep olan değişik hastalıklara tutulur. Bu ateş aşamaları, onu gelecekte karşılaşacağı illet hastalık gibi hastalıklardan gözetecek olan bağışıklık sisteminin gelişimini başlatır.

Öyleyse illet hastalık hastalarının sıhhatli insanlara mukayeseyle bir ateşlenme problemi mi oluyor genellikle?

illet hastalıke tutulan hastaların ateşlenemediklerini görürüz. Son birkaç yıldır sık sık üşüdüklerini, el ve ayaklarının buz kestiğini söylerler.

illet hastalık hastaları teşhisten evvel başka ne cins belirtiler gösteriyorlar?

illet hastalık hastaları genelde hiç hasta olmadıklarını dile getirirler. Bu hastaların iç sıcaklıkları sıhhatli insanlarınkinden vasati 0.5 derece daha düşüktür. Hastalar kısa boğaz sızıları çekebildiklerini, soğuk algınlığı yaşayabildiklerini ancak buna hiçbir zaman ateşin eşlik etmediğini söylerler. Ayrıca ateşlenecek bile olsalar hemen aspirin, tylenol ya da antibiybitkiik kullanırlar. Bu ilaçlar da ateşi baskılayarak, ateşlenme sisteminin kalıcı olarak bozulmasına yol açar.

Normal iç ısımız ne olmalı ve illet hastalık hastalarında bu nasıldır?

Tüm illet hastalık hastalarında iç sıcaklık 36.4 derecedir ki bu sıhhatli insanlarınkinden 0.5 derece daha düşüktür.

38.8 DERECENİN SIRRI

Peki merkezinizde nasıl bir rehabilitasyon uyguluyorsunuz?

Beden ısısı 38.5 dereceye erişince, bağışıklık sistemi alarm vaziyetine geçer. Bu sıcaklıkta, kandaki bağışıklık kimyevileri altı saatte iki katına çıkar. illet hastalık hastalarındaki bağışıklık sistemini tekerrür harekete geçirmek için, tüm beden hipertermisi uyguluyoruz. Başka Bir Deyişle tüm bedeni 39 hatta bazı vaziyetlerde 40 dereceye kadar ısıtıyoruz. illet hastalıkli bölgeye yerel sıcak uygulaması da uyguluyoruz ki bu da 42 derecelik ısı ile yapılıyor. Bu vaziyette illet hastalık hücreleri can verdiği gibi çevrelerindeki sıhhatli hücreler hiçbir hasar görmezler. Isıtmayı infrared lambalarla yapıyoruz. Bugüne kadar yapılan araştırmalar illet hastalık hücrelerinin 38.8 derecede can vermeye başladıklarını ve 42 derecede neredeyse tüm illet hastalık hücrelerinin yok edildiğini göstermiştir.

Gençliğinizde siz nasıl ısıtmıştınız bedeninizi?

Ben haftada iki gün 42 derecelik sıcak suyun bulunduğu bir küvete giriyordum. “Yalnızca ateş yaratarak tüm hastalıkları rehabilitasyon edebilirdim” demiş Yunan hekim Parmenides milattan evvel 500 ’lerde… Ateş ve sıcak terapisi antik çağlardan beri bilinir. Romalıların sıcak sülfür banyoları, Fin hamamları, Avrupa ve Amerika SPA uygulamaları, Japon jakuzileri, Kızılderili terleme çadırları ve dünya çapındaki terapi emelli kullanılan sıcak su kaynakları bunun bir göstergesidir. Isıtma haricinde kanıma ökse bitkiu ekstresi enjektör ediyordum ki bu bitki bağışıklık sistemini kuvvetlendiren çok ehemmiyetli bir bitkidir. Günümüzde de Almanya, İsviçre, Avusturya ve Orta Avrupa ’daki illet hastalık hastalarının takribî yüzde 70 ’i ökse bitkiunu kullanır.

YAN TESİRİ YOK

Peki kembitkierapi ya da radybitkierapi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Belki farkında değiliz ama hepimizin kanında her zaman illet hastalık hücreleri geziyor ve bağışıklık sisteminiz kesintisiz olarak onları tutup öldürüyor. Kembitkierapi ve radybitkierapi ise bağışıklık sistemini eforsuz bırakıyor ve hastayı bitkinleştirip daha da hasta ediyor. Benim usulüm yan tesirsiz bir rehabilitasyon usulü ve değişik rehabilitasyon usulleriyle bir arada kullanılabilir.

Bir de aşılama usulü kullanıyorsunuz sağlık kurumunuzda, o nedir?

Evet, hastanın kanından bağışıklık sistemini harekete geçirme özelliği olan dendritik hücreleri alıp arttırarak geri enjekte ediyoruz.

Ateşlenmek illet hastalıki nasıl yeniyor, biraz da anlamını anlatır mısınız?

illet hastalık hücresinin bağışıklık sisteminden saklanmak başka bir deyişle kendisini perdelemek, dolayısıyla da tutulmaktan kurtulmak gibi bir becerisi de vardır. Tüm beden ateş terapisi ve yerel hipertermi bu perdeleme mekanizmasını maniler. Sıcaklıktaki her bir derecelik çoğalış, laktik asit yapımını illet hastalık hücresinin boğulmasına yetecek kadar çoğaldırır. illet hastalık hücreleri tüm enerjilerini ortaya koyarak kendilerini bilave eden vefatla savaşmayı sınayacaklar, dolayısıyla da kaçıp kurtulma mekanizmasını indireceklerdir. illet hastalık hücreleri kaçış mekanizmalarını indirdiklerinde, üryan illet hastalık hücrelerini artık çok daha kolay gören dendritik hücreler tarafından rahatça tespit etilirler ve bağışıklık sistemi casuslarınca öldürülürler.

UYKU KUMPASINA DİKKAT

illet hastalıkin sizce en ehemmiyetli sebebi nedir?

Pek çok neden bir araya geliyor ancak bence beden ritmi çok ehemmiyetli. illet hastalık hastaları son birkaç yıldır kumpaslı uyku yatamadıklarını söylerler. Hemşire veya fabrika emekçisi gibi vardiyalı çalışanlar ya da sık sık uzun mesafe uçup saat farkını yaşayanlar veya kumpassız uyku alışkanlıklarına sahip olanların illet hastalık oranları daha yüksektir. Misalin kadın havayolu çalışanlarında popülasyonun geri kalanına mukayeseyle iki katı daha fazla meme illet hastalıki olayına tesadüfülür. Tabii bu kuzey-güney uçuşlarında değil, saat farkının yaşandığı doğu-batı uçuşlarında geçerlidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.