Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bebek Annesini Meme illet hastalıkinden Koruyor

21.04.2021
15
Bebek Annesini Meme illet hastalıkinden Koruyor

Amerika Birleşik Devletleri De yapılan bir araştırma, doğum yapan kadınların, bebekten anneye geçen ve koruyucu etkisi olan hücreler sayesinde meme illet hastalıkine yakalanma riskinin daha az olabileceğini ortaya koydu.

Washington Eyalet Üniversitesi illet hastalıkle Çaba Araştırma Merkezi ndeki bilim adamlarının yaptığı araştırmanın başındaki V. K. Gadi, doğumdan sonra dahi kimerizmin gebelik sırasında fetüse ait kök hücrelerin göbek bağı bariyerini geçerek annenin kanına karışması meme illet hastalıkine karşı koruyup koruyamayacağını araştırdı.

Bu hücelerin bedeni illet hastalık hücrelerinden temizletip temizletmediğini ya da değişik bir muhtemellik olarak kimerizmin hücrelerin yine yaradılışına katkıda bulunup bulunmadığını inceleyen Gadi, Benim hipbitkiezim fetüs hücrelerinin annenin bedenine yerleşebileceği ve illet hastalıke dönüşebilecek hücreleri aktif olmadan evvel tanıyabildikleri güzergahında. Araştırma bunu gösteriyor dedi. Araştırma Cancer Research isimli mecmuanın 2007 – Ekim ayı rakamında yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.