Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalık Peşimizde!

01.11.2021
20
illet hastalık Peşimizde!

Akciğer, karaciğer, sütun, mide, bağırsak, pankreas, lenf, meme, prostat, lösemi ve daha aşırısını dinlediğimiz illet hastalıkler yaşamımızın mani olunamayan bir parçası olmaya devam ediyor. Yapılan istatistikler de gösteriyor ki; illet hastalıke her geçen sene daha fazla kapılıyoruz.

GDO ’lu besinler, Stres ve Oksijensiz havayla arkadaş olan illet hastalıkin çoğalışı; sıhhatsiz yaşam şartlarının çoğalışını da işaret ediyor. Hemen hemen herkesin yakınlarında tecrübelendiği ve fobi dinlediği illet hastalık, medyanın en sık yer verdiği mevzular arasında.

Ekim ayı bilgilerine göre en çok konuşulan illet hastalık cinsi, 1820 haber ile meme illet hastalıki olarak kayıtlara geçti. Nitekim istatistiklere göre en fazla tanı konulan illet hastalık cinslerinden bkocaman da meme illet hastalıki.

Erkekler de ise en sık görülen illet hastalık cinsleri solunum yolları illet hastalıkleri olarak açıklanırken, illet hastalıke bağlı vefatlar ise en sık karaciğer, mide ve akciğer illet hastalıklerinde gerçekleşiyor.

Ölüm oranı değişik illet hastalıklere göre daha düşük olsa da özelikle çocuklarda çok sık görülmesi sebebiyle canımızı yakan Lösemi, medyanın cemiyet bilincini çoğaldırmaya müteveccih yer verdiği yazılarla medyada en yoğun yer alan illet hastalık cinslerinden bkocaman. 

Değişik illet hastalık cinslerinden sütun, prostat ve rahim illet hastalıkleri de gazete sayfalarında bolca tesadüfülen illet hastalıkler arasında…

illet hastalıke sebebiyet veren şartlar da sıkça kaleme alınmış gözüküyor; 2 bin 539 haberle Stres mevzusu, 1656 haberle Bunalım mevzusu, 349 haberle Ormanların eksilmesi ve betonlaşma mevzusu gündemdeki yerini kesintisiz gözeten mevzulardan bazıları.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.