Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıke Karşı Şifa Natürel Mahsullerde

12.11.2021
22
illet hastalıke Karşı Şifa Natürel Mahsullerde

Herkesin fobili düşü olan illet hastalıke karşı yeşil sebze tüketimi şifalı özellikleri ile ehemmiyetli. Tüm dünyada süratle dağılan illet hastalıkle savaşmanın birinci yolu, şuurlu ve doğru beslenmeden geçiyor.

Özellikle sebze ve meyveler illet hastalıkle çabada ehemmiyetli rol oynuyor.Kuşkonmaz, kereviz, maydanoz gibi sebzeler burada öne çıkıyor.

illet hastalık cinsleri arasında  pankreas illet hastalıki dikkat topluyor, Prof. Dr. Erkan Topuz, pankreas illet hastalıki hastalarının, prbitkieinden zengin beslenmeleri gerektiğini vurguluyor. Pankreas riski olan hastalann balık, yağsız kırmızı et, kümes hayvanları, köy yumurtası, yoğurt, baklagiller harcamasını öneren Prof. Dr. Topuz, pankreas illet hastalıkine tutulanlara da şu tekliflerde bulunuyor:

Zeytinyağını seçim edin. Çiçek balı, kara üzüm pekmezi harcayın. Havuç, portakal suyu için. Ancak meyve sularını hemen değil, uzun müddette harcayın. 1 kadeh 15 – 20 dakika müddette içilmelidir Semizbitkiu, enginar, kereviz, yerelması gibi besinler yiyin. Kuşkonmaz, kereviz ve maydonoz suyunun hayvanlarda uru küçülttüğü, hatta yok ettiği görülmüştür. Hastalar özellikle kuşkonmaz harcasın. Günde 1 tatlı kaşığı zerdeçal, çökelek, keçi peyniri yoğurdu yiyin. Günde 2 kezden fazla şeker alımı yüzde 70 oranda pankreas illet hastalıki tehlikesini artırır.

Bu surattan şekerden kaçının. Yer fıstığı ve cevizin destek rehabilitasyon olarak yararı vardır. Pankreas az enzim salgıladığından dolayı ananas, avakado, papaya harcayın. Günde 1 kadeh ananas suyu için.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.