Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıke Sivilce İlacı Geçit Vermedi

13.06.2021
15
illet hastalıke Sivilce İlacı Geçit Vermedi

Amerika ’da bir psikoloji profesörü, beynindeki uru nebatsal mahsuller, uyku, sivilce ve tansiyon ilaçları ile yendi. 15 ay ömür biçilmesine karşın 20 yıldır yaşayan Profesör Ben Williams, tecrübelerini bir kitapta topladı.

20 sene evvel beyninde ur tespit edilen Ben Williams’ın basmakalıp rehabilitasyon dışında kolay ilaçları kullanarak illet hastalıki yenmesi tıp etraflarında ezberleri bozdu. Amerika Birleşik Devletlerinin California Üniversitesinde psikoloji dersleri veren Profesör Ben Williams, 1995 mart ayında şiddetli baş ağrısı şikâyetiyle sağlık kurumuna gitti. Tomografi neticeleri Williams’ın beyninin sağ lobunda portakal büyüklüğünde bir ur olduğunu gösterdi. Profesör Williams ertesi gün operasyona alındı. Zaferli geçen operasyonun ardından, beynindeki ur kitlesi alındı. Fakat bu, Williams’ın iyileştiği anlamına gelmiyordu. Gliblastoma ismi verilen urun tamamen arınılması için radybitkierapi uygulandı. 1 ay sonra çekilen MR’da ur enkazları görüldü.

Williams’ın hayati riski hâlâ devam ediyordu. Williams bir yandan hastalığıyla alakalı araştırmalar yaparken bir yandan da onkolg dostlarının önerisiyle kembitkierapiye destekçi olabilecek ilaçları tespit etti. Kembitkiaripinin tesirini artırmak için kullanacağı ilk ilaç; bir sivilce hapıydı. Fakat bu hap Amerika Birleşik Devletlerinde ancak reçeteyle veriliyordu. MR  neticeleri urun küçüldüğünü gösterince daha da cesaretlendi. Emin tarihlerde, emin ölçülerde tansiyon ilaçlan, uyku hapları, mide ilaçları ve kolay ağrı kesiciler kullanmaya başladı. Teşhisten  bir sene sonra, 1996’da illet hastalıkden tamamen kurtulmayı muvaffak olmuştu.

15 ay ömür biçilen Wlliams geçtiğimiz günlerde 70’inci yaş gününü kutladı. “Sağlık Kurumuna ilk gittiğim gün, hekim bana ‘Operasyon olmazsan bu ur seni 2 haftada öldürür’ demişti” diyen Williams’ın illet hastalık karşısındaki tavrı, bir hayli şahsa ümit verdi.

Kütüphanelerde ve etrafındaki hekimlere danışarak iyi bir araştırma yapan Profesör Williams, kullandığı ilaçları gelişigüzel seçmemişti. Yan tesiri az olan ve bedeni yormayan ilaçlar seçim etti. Seçtiği ilaçların hiçbiri illet hastalık rehabilitasyonu için tasarlanmamıstı fakat her biri Williams’ın rehabilitasyon sürecinde bir rol üstlendi. İlaçların yan faydalarıyla kembitkierapinin tesirini artıran Williams, yan tesirleri eksiltmek içinse nebatsal usullere müracaat etti. Soya fasulyesi, mantar, keten tohumu yağı, selenyum ve yeşil çay gibi natürel mahsuller harcadı. Brokoli, sarımsak, soğan, ahududu ve yaban mersini gibi sebzeleri ana öğünleri haline getirdi.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.