Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıke Karşı Ceviz ve Susam

08.04.2021
12
illet hastalıke Karşı Ceviz ve Susam

Purdue Üniversitesinde yapılan araştırmada, natürel olarak nebat çekirdeklerinde bulunan E vitamini formunun, laboratuarda illet hastalık hücrelerinin artmasını önleyerek illet hastalıki durdurabildiği ve sağlam hücrelere hasar vermediği tanımlandı.

YENİ ANTİ-illet hastalıkOJEN MADDE

E vitamini tabletlerinde bulunmayan Gamma-tocopherol formu ancak natürel yollardan alınabiliyor. Gamma-tocopherolün gelecekte yeni bir anti-illet hastalıkojen madde olarak kullanılabileceğini söyleyen Dr. Qing Jiang, laboratuvarda tesirli olan bileşimin canlılarda da aynı tesiri göstermesi gidişatında hastalara öneri edilebileceğini söyledi.

E vitamini üzerinde 75 seneye yakın araştırma yapıldığı ve E vitamininin 8 formunun tespit etildiği öğreniliyor. Kembitkierapinin yerini alabileceği düşünülen Gamma-tocopherol bileşiminin illet hastalıkli hastaları kembitkierapi ve ışınım terapisinin yan tesirlerinden de gözetebileceği belirtiliyor. 2000 senesinde yapılan bir başka araştırmada ise Gamma-tocopherol maddesinin iltihaplanmayı önlediği tanımlanmıştı.

Bilim adamları, susam ve mısır yağında da aynı maddenin bulunduğunu, ancak mısır yağının çok fazla kullanılması gidişatında içeriğinde bulunan linolik asidin illet hastalık hücrelerinin artmasına yol açabileceğine dikkat çekti. Aynı zamanda ceviz ve susamın aşırıca yağ kapsadığı çok fazla harcanması gidişatında başka sağlık meselelerine yol açabileceği de ifade ediliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.