Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Meme illet hastalıkine Karşı D Vitamini

05.11.2021
21

Toronto’daki Mount Sinai Sağlık Kurumu’nden Dr. Julia Knight, hayatın erken yarıyıllarında D vitamini almanın çok ehemmiyetli olduğunu ve özellikle meme illet hastalıkini yasaklamada faal rol oynadığını söyledi.

Knight, 1700’den fazla kadının sağlık bilgilerini karşılaştırarak yaptıkları araştırmada, ergenlik yarıyılında güneş ışığı, balık yağı, katkılı süt ve bazı balık cinsleri gibi yiyeceklerden alınan D vitaminin meme illet hastalıki tehlikesinin eksilmesiyle iletişimli olduğunu bulduklarını ifade etti.

Araştırmalarında 20-29 yaşları arasında meme illet hastalıki teşhisi konmuş 576 kadın ile 1135 sağlıklı kadının geçmişlerini karşılaştırdıklarını söyleyen Knight, güneş ışığından D vitamini almanın meme illet hastalıki tehlikesini ehemmiyetli miktarda eksilttiğini, 10 ila 29 yaşları arasında kapalı alan dışında çalışmanın ve faaliyetlerin, tehlikeyi eksiltme açısından ehemmiyetli olduğunu vurguladı.

Araştırmada, 10 sene ve daha uzun müddet balık yağı harcamanın tehlikeyi düşürdüğü, 20-29 yaşları arasında haftada 9 kadehten fazla süt içenlerin 5 kadehten daha az içenlere göre daha az tehlike altında olduğu bildirildi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.