Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sıcak Kakao illet hastalıke Karşı Gözetici

30.03.2021
11
Sıcak Kakao illet hastalıke Karşı Gözetici

Bir fincan sıcak kakaodaki antioksidan ölçüsünün, kırmızı şaraptaki antioksidan ölçüsünden iki kat fazla olduğu tanımlandı. Soğuk kakaodaki antioksidan ölçüsünün sıcak kakaodakinden daha az olduğunu belirtildi

Antioksidanlar, bedende bulunan hür radikalleri tesirsiz hale getirerek, illet hastalık ve kalp hastalıklarına gözetiyor.

Journal of Agriculture and Food Chemistry mecmuasının Aralık rakamında yayımlanan habere göre, Amerika Birleşik Devletleri’deki Cornell Üniversitesi’nde görevli bilim adamı Chang Yong Lee ve takımı, bir fincan sıcak suya karıştırılmış 2 tatlı kaşığı hakikat kakao tozunun, aynı ölçü suyla hazırlanmış yeşil ve siyah çayla bir bardak Merlbitki üzümünden yapılmış kırmızı şarabın kapsadığı antioksidan ölçülerini karşılaştırdılar. Karşılaştırma neticesinde, sıcak kakaonun, kırmızı şaraptan iki kat, yeşil çaydan 2-3 kat ve siyah çaydan 4-5 kat daha fazla antioksidan kapsadığı ortaya çıktı. Antioksidanlar, bedende bulunan hür radikalleri tesirsiz hale getirerek, illet hastalık ve kalp hastalıklarına gözetiyor.

Lee, kakaonun antioksidan bakımından zengin olduğunun daha evvel de aşinasını, fakat ilk defa öteki meşrubatlarla detaylı bir karşılaştırma yapıldığını söyledi.

Lee, soğuk kakaodaki antioksidan ölçüsünün sıcak kakaodakinden daha az olduğunu belirtti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.