Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Soya Meme illet hastalıki Tehlikesini Eksiltiyor

30.03.2021
9
Soya Meme illet hastalıki Tehlikesini Eksiltiyor

İngilterede faaliyet gösteren illet hastalık Araştırmaları Vakfı bilim adamları, soya kapsayan yiyeceklerin meme illet hastalıki tehlikesini aşikar olarak eksilttiğini bildirdiler.

Uzakdoğuda meme illet hastalıki olaylarına ender tesadüfülmesini, bölge cemiyetlerinin soya sütü ve tofunun ağırlıklı yer aldığı beslenme biçiminden kaynaklandığını belirten bilim adamları, soyadaki prbitkieinlerin meme dokularını yenilediğini söylediler.

500 kadın üzerinde yapılan ve Singapur Üniversitesi bilgilerinin de değerlendirildiği araştırmada, harcanan soya ölçüsünün meme illet hastalıki tehlikeyi üzerinde tesirli olduğu, tüketim çoğaldıkça illet hastalık tehlikesinin düştüğü ortaya çıktı.

illet hastalık Araştırmaları Vakfından Dr. Stephen Duffy, mevzuyla alakalı uzun zamandır bazı sual işaretlerinin bulunduğunu, bilim dünyasının bu mevzuda ikiye parçalamış olduğunu belirtti ve ancak bizim araştırmamız, ilk kere kadınların aldıkları soya ölçüsüyle meme dokularının yapısı arasında bir ilişki olduğunu ve soya tüketiminin meme illet hastalıki tehlikesini ehemmiyetli miktarda eksilttiğini kesin şekilde ortaya koydu dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.