Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

TARÇINLI SÜT YAĞ YAKIYOR

Tarçının ve tarçınlı sütün yararlarına dikkat toplayan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, tarçın ve sütün birlikte içildiğinde yağ yakımına destekçi olduğunu söyledi.

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, yağlanmanın kilo alımı ile özellikle göbek ve bel bölgesinde oluştuğunu açıklayarak şunları dile getirdi:

 “Yapılan araştırmalara göre; orta dereceli kalori kısıtlaması yapılan, az yağlı bir perhizin uygulandığı şahsa özel beslenme programında, günde 2 kadeh süt harcamak yağ yakımı için yeterli oluyor.

Uzmanlar tarafından yapılan çalışmalarda, sütün içindeki kalsiyumun bedendeki yağlanmayı eksilterek kilo hakimiyeti sağlamaya destekçi olduğu ortaya konmuş.

Süt, kapsadığı nitelikli prbitkiein ve lioneik asit gibi yağ molekülleri ile kilo hakimiyetine destekçi oluyor. Güçlü kemikler için birebir. Mineral açısından son derece zengin olan süt aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı. 1 litre süt içinde bulunan kalsiyum; 10 kilo et, 5.2 ekmek, 12,6 kilo patates, 17 kg elma, 3,2 kilo marul ya da 2,4 kg havuçta bulunan kalsiyuma eş değer oluyor. Bu sebeple sıhhatli kemikler için süt içmemiz koşul”

Öğrenilen en daha önceki baharatların başında gelen tarçının ehemmiyetine dikkat toplayan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu baharat genelde tatlandırıcı olarak kullanılır. Yurt dışında yapılan araştırmalarda gösteriyor ki 6 hafta süresince bir çay kaşığının çeyreği kadar tarçın harcamak, kandaki glikoz ölçüsünü ve makûs kolesterolü eksiltiyor. Ayrıca şekeri marifetinizi de artırıyor.

Şeker hastaları için yararlı olan tarçın, metabolizmayı süratlendirir ve kilo verilmesine destekçi olur. Yağ dokularını basitçe eritir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için Tarçın oldukça tesirlidir. Tarçının içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini süratlendirmektedir.” 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.