Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mide Yanması İçin Kolay Teklifler

28.04.2021
17
Mide Yanması İçin Kolay Teklifler

Mide yanmasını davacıysanız altta yazan kolay ama son derece tesirli usulleri kullanın ve kısa zamanda alana gelecek olan farklılıklarla çok daha rahat ve sıhhatli bir yaşam sürün.

Ağzınıza minik lokmalar almak midenin sindirim için zorunlu salgıları daha kolay üretmesine destekçi olur. Lokmaları uzun uzun çiğneyin. Bu, midenizde kabarıklık ve ağırlık sezmemenizi sağlayacaktır. Sofradan tıkabasa doymadan kalkın. Mide boş bir torba olduğu için yemek yerken çiğnediğimiz gıdalar buraya eriştikçe mide aralıksız genişler. Şayet kemerinizi çok sıkmışsanız yanma hissi dinlemeniz çok natürel. Besin ve meşrubatların çok sıcak ya da soğuk olması mide akışkanına hasar verebilir. Bu sebeple besin ve meşrubatların ılık olmasına özen gösterin.

Ayak üstü yemeyin

Hazmı kolay olmayan kızartmaları ve yağlı gıdaları sofranızdan uzaklaştırın. Ağır yağlı, fazla kremalı ya da soslu yiyecekleri yemeyin. Ayaküstü değil, sofrada bitkiurarak yiyin. İvedi yemek mide işlevine hasar veriyor. İçki midedeki yanma hissini artırır. Hele mide boşken içki netlikle alınmamalı. Ham soğan mide asidini artırır. Bu surattan ham olarak harcamayın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.