Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Arılarla gelen şifa…

16.06.2021
13
Arılarla gelen şifa…

12 yıldır MS hastası olan ve yatağa bağımlı yaşayan bir kadına arı sokması tedavisi uygulandı ve hasta artık yürüyor.

İngiltere de yaşayan ve 12 yıldır MS hastası olan 45 yaşındaki Sami Chugg isimli kadın, hastalığı dayanılmaz ebatlara gelince Çin de çok uzun seneler öncesine dayanan ve arıların sokmasına dayanan bir usuli sınamaya karar verdi. Bu tedavi süresi süresince kadının bel bölgesindeki belli noktalara canlı arılar yerleştirildi ve kadını sokmasına izin verildi.

1500 ARI ÇALIŞTI

Chugg ı tedavinin sürdüğü 18 ay süresince haftada iki kere, toplam bin 500 arı soktu. Çoğu kişi için bir arı tarafından sokulmanın korku verici olabileceğini belirten Chugg, “arılara çok şey borçluyum, sıhhatimi onlar sayesinde yeniden kazandım” dedi.

Akupunktura çok benzeyen tedavide, akupunktur iğneleri yerine arının iğneleri kullanılıyor. Ana tedavi natürel bir ilaç olarak görülen arıdan gelen toksin.

Arı terapisi, romatizma ve eklem iltihabı gibi meseleler yaşayan hastalarda gözle görünür etki yapıyor. Arının zehri kan dolaşımını süratlendiriyor, sızıyı dindiriyor ve iltihabı yok ediyor.

HASTALARIN YÜZDE 90 I TAMAMEN İYİLEŞİYOR

Doktor, arıları cımbızla tek tek meseleli bölgeye yerleştiriyor. Arı içgüdüsel olarak yerleştirildiği noktayı sokuyor ve can veriyor. İğne ve zehir, bedende bir vakit bekletiliyor. Çin de 3 bin sene öncesine dayanan bu tedavi usuli günümüzde de kullanılıyor. Çinli hekimler hastaların yüzde 90 ının tamamen iyileştiğini belirtiyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.