Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

PSİKOLOJİK HASTA MISINIZ?

22.04.2021
15
PSİKOLOJİK HASTA MISINIZ?

Pek çok vücutsal hastalık ortaya çıkarken veya mevcut hastalıklar form değiştirirken, psikolojik meseleler de aynı miktarda çoğalıyor. Uzmanlar psikolojik meselelerin hastalıkların tetikleyicisi olduğunu söylüyor.

   Baş sızısından, omuz ve bel sızılarına, obeziteden, hormonel bozukluklara, saç dökülmesinden illet hastalıke kadar pek çok hastalığın reel nedeninin bilinçaltımızda gizli olduğunu iddia eden uzmanlar bu hastalıkların çözümünü de terapilere bağlıyor. Uzmanlara göre insanın vücutsal hastalıklardan kurtulmak için bunun nedenini bilinçaltında bulması ve bu meseleyi iyileştirmesi gerekiyor.  Mesela adet kumpassızlığı vb. bir hastalıkla karşı karşıya kalan bir kadının gerçeğinde cinsellik ile alakalı farkında olduğu ya da olmadığı bazı meselelerinin olduğu, devamlı omuz sızısı sürükleyen insanların fazla mesullük yüklendiği, iltihaplı sivilce veya sivilcelerin kendini sevmemekten kaynaklandığı, illet hastalık hastalılarının devamlı rol yapma, yaşamda tutunabilmek ismine kendisi olamamaları, astım hastalarının kendini boğulmuş ve baskı altında sezmeleri gibi sebeplerden dolayı hastalandıkları belirtiliyor.

   Vücudun bu hastalıklardan kurtulmasının en ehemmiyetli yolu ise bu hastalıkların esasta hangi şahsi meseleye direndiğini bulmak ve o meseleyi ortadan kaldırmak. Aksi takdirde ilaçlarla o hastalık yok olsa da şahsi mesele giderilmediyse tekerrür nüksedecek ya da değişik bir hastalık olarak gelecek, şahıs bu döngüden kurtulamayacaktır. Bilinçaltında uyuyan bu meseleler ise ancak bir uzman takviyeyi ile keşfedilip ortaya çıkartılabilir. Bireyin kendi kendini keşfetmesi elbette olası ancak yaşamındaki negatif döngüleri birbirine bağlama da ne yazık ki eksik kalacağından uzman takviyeyi ile meselelerin üstesinden gelmesi olası olabiliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.