Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bunalım Bir Hayli Hastalıktan Daha Riskli

07.04.2021
19
Bunalım Bir Hayli Hastalıktan Daha Riskli

Dünya Sağlık Teşkilatı’nün WHO araştırması, bunalımın romatizma, astım ve şeker gibi kronik rahatsızlıklardan dahi daha makûs neticeler doğurabileceğini gösterdi. Teşkilata göre, bunalımın cemiyet üzerindeki devirici tesirlerini azaltabilemek için öncelikle gidişatın ciddiyetini anlamak gerekiyor.

Çağın en yaygın meselelerinden bunalım, hala dünyanın ehemmiyetli bir kısmında ciddi bir hastalık olarak idrak edilmiyor, dolayısıyla gerektiği gibi rehabilitasyon edilemiyor.

Oysa Dünya Sağlık Teşkilatı’nün WHO 245 bin bireyi içeren araştırması, bunalımın astım, şeker ya da romatizma gibi kronik rahatsızlıklardan daha riskli olabileceğini gösteriyor.

Araştırmada, pek çok faktörü dikkate alan uzmanlar, insan sıhhati üzerindeki en makûs tesiri yaratanın bunalım olduğu neticesine vardı.

Uzmanlar, bunalımın muhtelif kronik hastalıklardan biriyle beraber görüldüğü vaziyetlerdeyse riskin çok daha geliştiğini belirtiyor.

Üstelik bunalım yalnızca fiziksel sıhhati değil, etrafla ilişkileri, işteki zaferi ve birliktesi bireyin mali gidişatını da riske atıyor.

Uzmanlar, bunalımın da tıpkı öteki kronik rahatsızlıklar gibi ciddiye alınması ve hassasiyetle rehabilitasyon edilmesi gerektiğini belirtiyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.