Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dünya Bunalımda

16.10.2021
37
Dünya Bunalımda

Dünya genelinde bunalım sıklığı gün geçtikçe çoğalıyor. Çağdaş hayatın ve teknolojik büyümelerin insanları daha mutlu ve huzurlu yapması bilave edilirken yapılan araştırmaların neticeleri bunun bütün tersini gösteriyor. Mevzuyla alakalı sansasyonel neticelerden birisi İngiltere de yapılan bir araştırmada ortaya çıktı.

İnsanların çoğunluğunun İngiltere de aile doktorlarının rekor seviyede bireye antidepresan verdiği, yalnızca geçen bir sene içinde 31 milyon müsekkin ilâç reçetesi yazıldığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı ve uzmanların ihtarlarına karşın, antidepresan kullanımının çoğalmasını tenkit eten The Times gazetesi, “Antidepresan Halkı Olduk” diye manşet attı.

En çok Prozac ve Seroxat gibi ilâçların yazıldığını ve kullanımda senede takribî yüzde 10 gibi çoğalış olduğunu duyuran Times, bu cins ilâçları kullanan bireylerin kesin rakamınınsa bilinmediğini yazdı.

İngiltere de aile doktorlarının büyük bvefatının da bu cins ilâçların çok fazla verilmesinden davacı olduğu, ancak hastalarının ısrarlarına sabredemedikleri, kaynak ve personel yokluğundan dolayı hastaya tavır rehabilitasyonu öneremedikleri için ilâç yazmak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

İngiltere de yapılan araştırmalar, bunalımın her beş bireyden bcerahati yaşamının en az bir yarıyılında tesiri altına aldığını gösteriyor. Bu da 16-75 yaş arasındaki popülasyonun içinde en az 1,5 milyon şahsın bunalımın tesiri altında olduğu anlamına geliyor. Bunalım ayrıca, İngiltere deki intiharların yüzde 70 inde temel etmenlerden bkocaman kabul ediliyor.

Doğal Çözümler
 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.