Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

E-MAILLE DERTLERINIZI PAYLASIN

24.04.2021
13

Tasasını elektronik posta ile paylaşanlar psikolojik olarak rahatlayabiliyor.

ABD’de Teksas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, meselelerini ve yaşadıkları kasvetleri elektronik posta yoluyla dostlarıyla paylaşabilenlerin psikolojik olarak hafifledikleri ortaya çıktı.

Öğrenciler arasında yapılan araştırmada, meselelerini elektronik posta yoluyla yakınlarına ve dostlarına bildirenler, elektronik posta yazışmalarında rutin mevzulara yer veren kobaylara göre psikolojik olarak daha sıhhatli bulundu.

Dr. William Grazino, duygusal kasvetler içinde olan kobayların, elektronik posta yoluyla tasalaşmaları neticesinde, birkaç haftada sıhhatlerine kavuşabildiklerini belirtti. Özellikle değişik yollar kullanarak tasalaşabilenlerin ruh sıhhatlerini daha kolay hakimiyet edebildiklerini kaydolan uzmanlar, internet teknolojisinin bu açıdan eşsiz bir kaynak olduğunu ifade ettiler.

Araştırmadan evvel meseleleri sebebiyle derslerinde zafersiz olan talebelerin, meselelerini elektronik posta yoluyla paylaşmalarından sonra yine zaferli oldukları gözlendi.

150 talebe arasında yapılan araştırma genişletilerek, 500 kobay üzerinde yinelenecek. Elektronik iletinin rahat etraflarda yazılabildiğini andırdıran uzmanlar, aynı anda birkaç birey ile yazışabilmenin daha da pozitif netice verebileceğini söylediler.

Araştırma neticeyi, Amerikan Psikoloji kuruluşu tarafından, Ağustos ayında Chicago’da yapılacak genel heyette açıklanacak.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.