Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

HASTALIKLARINIZ KARAKTERİNİZİN AYNASI!

06.04.2021
19
HASTALIKLARINIZ KARAKTERİNİZİN AYNASI!

Çıktığı günden bu yana büyük alaka gören Debbie Shapiro nun “Bedeninizi Dinleyin” adlı kitabı Türkiye de Yakamoz Yayınları tarafından yayımlandı. Hastalıkların hakikatinde bireylerin duygu ve düşüncelerinin tesiriyle ortaya çıktığını korunan Shapiro ya göre, hastalıklar ruhun aynası. Shapiro nun iddiasına göre bazı hastalıklar ve sebepleri şöyle:

KALP KRİZİ: Hiçbir şey sezmemek emeliyle kalbini bir kafese kapatan, geçmişteki acılara, kasvetlere takılıp kalan, bağışlamayı yalanlayanlarda görülür. Ayrıca, yaşamını askeri bir disiplin içinde programlayan, tamamen işe odaklanarak duygusal güzergahını zayıflatan ve duygularını bastırmaya çalışanlar tehlike altındadır.

YÜKSEK TANSİYON: Yüksek tansiyonlu şahıslar, genellikle kendileriyle yüzleşmemek için, kesintisiz bir şeylerle uğraşan fazla etkin insanlardır. Hiddet, baskı, panik ve fobi vaziyetleri tesirli olur.

DÜŞÜK TANSİYON: Yaşama fobisiz bir biçimde katılmaya dayanmanın göstergesidir. Birey yaşamla yüzleşmeyi beceremez ve pes eder.

KEPEK: Bireyin kendisini yeterince zeki ya da emin bulmaması kepeğe yol açabilir.

SAFRAKESESİ: Safra taşı, başkalarını mutlu etmeye çalışırken, bireyin kendisini ilgisizlik etmesinden ve ilgisizlik edilmiş sezmesinden kaynaklanır. Başkalarına “Hayır” diyememe tesirlidir.

MİGREN: Bireyin yaşam gücünün eksilmesi, yaşama katılmaktan sakınması, kabuğuna çekilmek istemesi anlamına kazanç. Migren genellikle fobilerle, hayal kırıklıklarıyla ve karşılanamayan psiko-duygusal beklentilerle bağlantılıdır.

FELÇ: Beyne kan gitmemesi neticeyi oluşan felç, stresin asap sistemi üzerine bindirdiği yükten kaynaklanır.

FITIK: Mükemmeliyetçi, bir şeyleri saplantı haline getiren, altına girdiği yükler altında ezilen şahıslarda görülür.

OSTEOPOROZ: Boş vermişlik, umutsuzluk ve naçarlık, emelsizlik, eşinden yeterince alaka görememe tesirli olur.

MİYOP: Geleceğin güvensiz olduğunu düşünen, içe dönük, yalnız, çekingen bireylerdir.

HİPERMETROP: Dışa dönük bireylerdir. Kesintisiz olarak başkalarının yaşamlarını ilgilendiren işlerle meşgul olurlar, kendilerine bakmaya zaman ayırmazlar.

SİNÜZİT: Kendini kısıtlanmış, yasaklanmış sezenlerde, daha önceki alışkanlıklarından kurtulamayanlarda, alakayı yalanlayanlarda görülür.

UÇUK: Duygusal stres yarıyıllarında ve ilişkilerde çatışmalar yaşandığında ortaya çıkar. Cinsel meseleler de uçuğa neden olabilir.

ZONA: Uzun zaman boyunca biriken manevi acının ve gerilimin göstergesidir.

BÖBREK TAŞI: Geçmişteki üzücü tecrübeleri dile getirmeyip içinde biriktirenlerde görülür; çözülmemiş meseleler neden olur.

NASIR: Başkalarıyla olan ilişkilerinde set sürükleyip duygularını yasaklayan şahıslarda olur.

KULAK ÇINLAMASI: Dikkatin ufaladığı, başkalarına ve özellikle bireyin kendisine dikkatini vermediği yarıyıllarda ortaya çıkar.

ZATÜRRE: Yaşamla baş etme eforluğu çekildiği, durup dinlenme isteği ve takviyeye ihtiyaç dinlendiği yarıyıllarda ortaya çıkar.

DAMAR HASTALIKLARI: Duygusal açıdan bağlanmaktan sakınan, kesintisiz çabalarken kendisini ilgisizlik eden, her şeyi kendi başına halledebileceğini düşünen, katı davranışlı bireylerdir.

HİPOGLİSEMİ: Hipoglisemi hastaları kendilerini ilgisizlik ediyor. Hipoglisemi, başkalarına zaman tüketirken kendini ilgisizlik edenlerin rahatsızlığı. Bu hastalık, hoşlanılma, alaka görme lüzumunu belirtiyor.

ŞEKER HASTALIĞI: Kitaba göre şeker hastalığı, bkocamanını kaybetmek ya da yalnızlık hissinin tesirli olduğu gidişatlarda oluşuyor. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkarsa, şahsa gösterilen sevgi ve alakanın yalanlandığının işareti.

Kitap hakkında detaylı balaka için alttaki fbitkioğrafa tıklayın

Bedeninizi Dinleyin
Debbie Shapiro
Yakamoz Yayıncılık

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.