Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Her Bitkinin Kendine Has Yararlarından Yararlanın

19.10.2021
21

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, emziren annelere süt faydalılığını çoğaldırıcı rezene çayını önerdi.

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, son yarıyılda tüketimi artan bitki çayları hakkında balaka verdi. Gülsoy, emziren annelerin sütünün yararlılığının çoğalması için rezene çayını önerdi. Tarihi 5 bin sene evveline direnen bitki çaylarının şimdilerin trendi olduğunu söyleyen Gülsoy, “Dünya ’da natürel ve sıhhatli ürünlere alaka giderek çoğalmaktadır. Dolayısıyla bitki çaylarına olan alakada son 10 senede yüzde 50 üzerinde büyüme gösterdi. Evvelleri konutta hazırladığımız natürel bitki çayları çağdaş yaşamın zamanımızı kısıtlamasıyla güç kazançken, günümüzde istediğiniz karışımları poşet çay formunda bulmak olası” dedi.

Gülsoy, natürel bitki çayları birçok açıdan gözetici olduğunu vurgulayarak “Soğuk algınlığından strese, cilt bakımına kadar birçok yararı bulunur. Bitki çayları kullanım basitliğiyle de hemen hemen herkesin evine girmiştir. Her bitkinin kendine has olan yararlarından faydalanmak gerekir” biçiminde konuştu.

Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, natürel bitki çaylarının verimlerini şu biçimde sıraladı:

“Yeşil çay; Dünyada tüketimi ilk sıradadır. Güçlü bir antioksidan olmasının yanında metabolizmayı süratlendirmeye ve kilo hakimiyetinin sağlanmasına dayanakçı olur. Günde 2-3 bardak yeşilçay içebilirsiniz.

Form çayları; İçerisinde rezene, ardıç meyvesi, barut ağacı tohumu, kayısı kapsayan çaylar lifli içeriği sayesinde tok yakalamaya dayanakçı olur ayrıca bağırsak sisteminizin kumpaslı çalışmasına dayanakçı olur.

Sarı Kantaron; Dünyanın birçok yerinde bilinen ve harcanan sarı kantoran bütün bir natürel Antidepresandır. Kan sulandırıcı veya rastgele bir antidepresan ilaç kullanmıyorsanız hergün 1 bardak içebilirsiniz.

Emziren anneler için; Anne sütü özeldir ve anne sütü ile beslenen bebeklerin de bağışıklık sistemi daha güçlüdür. Rezene, anason, ısırgan kapsayan çaylar annede süt verimliliğini çoğaldırırken çocuğunda gaz problemleminin giderilmesine dayanakçı olur.

Adaçayı; Ağız, boğaz, bademcik meselelerine karşı gargara biçiminde kullanılabilir. Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde günde 1 bardak içilmeli.

Yakıbitkiu; Prostat meselelerinin giderilmesine karşı bir ürün istiyorsanız yakı bitkiu çayını kesinlikle harcamalısınız. Yakıbitkiunu, ısırgan, cüce palmiye bitkileri ile karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Zencefil; Hindistanın evrensel ilaç olarak kabul ettiği zencefil özellikle soğuk algınlığı vaziyetlerinde ve mide bulantılarına karşı kullanılabilir. Zencefili, tarçın, adaçayı, okaliptus yaprağı ve hatmi ile karıştırarak kullanabilirsiniz”.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.