Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İş Bulamayanların Takati

25.03.2021
17
İş Bulamayanların Takati

Günümüzde estetik operasyonların bu kadar yaygınlaşması ile sık sık tanıdıklarımızın, akrabalarımızın ya da rastgele bkocamanın estetik operasyon yaptırdığı haberini almaktayız. Kendini daha iyi sezmek, özgüvenini artırmak emeliyle estetik operasyon olmak isteyenler artıyor.

Peki bireyler neden estetik yaptırır?

Şahıs aynada baktığı zaman bedeninin bir bvefatını öbür yerlerine göre orantısız, geçimsiz buluyorsa, beğenmiyorsa ve tabiiki bununda bir çözümü varsa natürel olarak bu problemlerinden kurtulmak istiyor.Çünkü insan her zaman her şeyin daha iyisini daha hoşunu arz ediyor.     

Ülkemizde ve dünyada en çok yapılan estetik operasyonların başında btümörün estetiği operasyonu gelmektedir. Bunun sebebi de burnun suratımızın ortasında bulunması ve  surat hoşluğunu ve estetiğini belirleyen belirleyen en ehemmiyetli unsur olmasıdır. 

Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin %80-90 nını şahsın dış görünüşü oluşturuyor .İlk 30 saniyede yeni gördüğümüz bkocaman hakkında ön yargılarımız oluyor.Makyajınız, gözleriniz, bakışlarınız, saç stiliniz, burnunu  kemerli olması giyim stiliniz bunları etkiliyor.Yapılan araştırmalarda hoş bayanlar ve erkeklerin kariyer yaşamında daha başarılı oldukları saptanmıştır.

İş dünyasında yalnızca başarılı olmak değil, iyi görünmek de büyük ehemmiyet taşıyor. Bu sebeple her kademeden insan, işlem yaptırmak için kapımızı çalıyor. Genellikle yeni bir işe başlamadan evvel, öz güvenini yükseltmek isteyenler, kariyer estetiği yaptırıyor.Ülkemizde coğrafi şartlardan ve genetik sebeplerden dolayı kemerli, düşük, egri, surat ile geçimli olmayan burunlara sık olarak tesadüfmekteyiz.  

Ve ne yazık ki burnumuzda suratımızla geçimli olmayan veya bizi rahatsız eden bir görünüm varsa bunun üstünü örtmemiz ve kapatmamız  olası olmamaktadır.

Btümörün estetiği operasyonu ile düşük btümörün ucu kaldırılabiliyor, btümörün sırtındaki kemer alınabiliyor, btümöründeki çarpıklıklar düzeltilebiliyor, btümörün ucu genişse daraltılabiliyor, darsa genişletilebiliyor, btümörün kısaltılabiliyor, uzatılabiliyor, btümörün deliklerindeki asimetri düzeltilebiliyor yada btümörün delikleri küçültülebiliyor.

Tabii ki bunlar özellikle de sosyal etraflarda insan psikolojisini etkilemekte. Mesela kemerli burnu olan çoğu hastam bana tetkik için geldiğinde özellikle profil resmi sürükletmekten sakındığını ifade etmekte.Ya da btümörün sırtının kemerli olması, btümörün ucunun düşük olması  bayanlara asaplı, sert, asabi bir görünüm katabilmekte

Bunlar da şahsın psikolojisini etkilemekte .Şahsın kendine güvenini ve sosyalleşmesine olumsuz güzergahta tesir etmektedir.Özellikle gençler dış görünüşlerine çok ehemmiyet veriyorlar.Bundan dolayı gençlerin çoğu yeni bir işe başlamadan evvel ya da üniversite öğrenimine başlamadan estetik yaptırmaktadır .Başarılı bir btümörün estetiği operasyonu operasyon sonrası şahsın öz güvenini çoğaldırmakta,  psikolojisini düzenlemekte ve hastanın dış görünüşü hoşlaştırmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.