Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

O Daha Öncekindendi

08.04.2021
17
O Daha Öncekindendi

Evvelden evlenmenin kolay boşanmanın güç olduğu yarıyıllardı. Fakat gün geçtikçe gidişat bütün tersine dönüyor. Üstelik boşanmalar giderek sıradan bir hadise haline geliyor.

Evlenme sürecinin gitgide uzadığı günümüzde konutluluk önerisinden evlenmeye kadar uzun bir süreçten geçen şahıslar, iş boşanmaya gelince neredeyse tek celsede boşanır hale geldiler.

Dünyanın genelinde boşanmalar çoğaldığı gibi Türkiye ’de de son senelerde boşanma oranlarında son derecede çoğalmalar mevzubahisi. Üstelik yapılan istatistikler boşanmaların; kandırmalardan çok kaygısızlık sebebiyle asıllaştığını göstermekte.

Meryada Devamlı Boşanma Haberleri Yer Alıyor

Boşanma haberleri medyada sık yansıma bulan başlıklardan birisi. Ajans Press ’in arşivi gösteriyor ki; son 5 yıldır mevzuyla alakalı devamlı bir çoğalış yaşanmış. 2010 senesinde bin etrafı yansıma bulan boşanma haberlerinin; 2014 senesinde 2 bin 300 etrafı bir rakama erişmiş olması istatistikleri takviyeler nitelikte.

Boşanmaların En Büyük Sebeplerinden Bkocaman Whatsap

2014 senesinde İtalya ’da yayınlanan bir rapora göre iletileşme uygulaması Whatsapp ’ın; boşanmalarda yüzde kırk oranında rol oynadığı belirlendi. İkinci sırada Facebook olduğu söylenirken; Whatsapp ’ta iletinin okundu anlamına gelen yeşil ışık özelliği de boşanma sebepleri arasında yer aldı.

Konutluluğun ilk 5 seneyi kritik olarak gösteriliyor. Araştırmalardan çıkan bir netice olarak boşanmaların yüzde 40 ’ı konutluluğun ilk 5 seneyi içerisine reelleşirken; yüzde 21,5 ’i; 6-10 senelik konutluluklarda yaşanıyor.

Ünlü çiftlerin biten konutlulukları ile zaman zaman medyatikleşen “boşandı” haberleri; bazı yarıyıllarda modaya da dönüşebilmekte.

Boşanmalar her ne sebeple olursa olsun en büyük hasarı ne yazık ki çocuklar görüyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.