Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Öztehlikesiz Çocuklar İçin İlk İki Sene Anne Sütü Verin

24.05.2021
16
Öztehlikesiz Çocuklar İçin İlk İki Sene Anne Sütü Verin

Gebelik yarıyılında alınan yiyeceklerin bebeğe kordon taşıtıyla eriştiğim aktaran uzmanlar, bundan dolayı beslenmenin çok ehemmiyetli hale geldiğini ifade etti.

Bebeklerin ilk 6 ay yalnızca anne sütüyle, 24 aya kadar ise sütü öbür besinlerle harcaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, “Anne sütünün tarif edilemeyecek kadar faydalı olduğunu herkes öğreniyor, zira anne sütü ferdin tüm yaşantısına tesir eder. İlk 2 sene anne sütü alan bebeklerin öz güveni daha yüksek olur.

Emerek doyuma eriştiği için, özellikle ruh sıhhati daha iyi büyür. Anne sütü hiç bir defineye değişilmez, o sebeple bunun bedelini öğrenmemiz gerekir. Anne sütü almayan çocuklar hayata çok makûs başlamış oluyor. Düşe kalka geliştikleri için fiziken, ruhen ve aklen öbürleriyle mukayese etmek çok olası olmaz” ifadelerini kullandılar.

6 aydan sonra bebeklerin özellikle hayvansal besinlerle tanıştırılması gerektiğini belirten uzmanlar, İlk altı ayda verilen ek besinin bebeklerde alerji tehlikesini ortaya çıkarttığını ve bu gidişatın aynı zamanda obeziteye de zemin hazırladığım söylediler

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.