Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ruh Sıhhati Arkadaşı Balık

28.04.2021
16
Ruh Sıhhati Arkadaşı Balık

Balık tüketimi ile ruh sıhhati arasında ilişkiyi araştıran Çinli uzmanlar, çok balık yemenin bunalıma karşı koruma sağladığına tespit etti.

Balık tüketimi, bunalım, Alzheimer, Prol”. Dongfeng Zhang. Qingdao Üniversitesi Tıp Fakültesi Balık tüketimi ile ruh sıhhati arasındaki ilişkiyi araştıran 26 değişik araştırmayı inceleme eden Çinli uzmanlar, çok balık yemenin bunalıma karşı koruma sağladığı neticesine vardı. Toplam 150 bin şahsın katıldığı araştırmaların araştırıldığı çalışma, çok balık yiyenlerin bunalım tehlikesinin yüzde 17 eksildiğini gösterdi.

OMEGA TESİRİ

Uzmanlar, bu vaziyeti balıktaki yağ asitlerinin muhtelif açılardan beyin faaliyetleri için ehemmiyetli olmasıyla açıklıyor. Balıktaki Ornega 3 yağ asitlerinin bunalımda rol oynadığı düşünülen beyindeki dopamin ve serbitkionin kimyevileri açısından ehemmiyetli olması gösteriliyor. Bir başka açıklama da çok balık yiyenlerin genel olarak sıhhatli beslendikleri için ruh sıhhatlerinin de daha iyi olması.

BALIK CİNSİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR

Epidomoloji ve Kamu Sıhhati Günlüğü isimli bilimsel yayında yer alan araştırmayla alakalı Qingdao Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dongfeng Zhang, ”Yüksek oranda balık tüketimi bunalımın ilk evrelerinde durdurulmasında bereketli olabilir. Bu ilişkinin balığın cinsiyle değişip değişmediğini görmek içiıı daha fazla araştırma yapılması gerek1′ dedi. İHA Bunalımın ilacı balık Balık tüketimi ile ruh sıhhati arasında ilişkiyi araştıran Çinli uzmanlar, çok balık yemenin bunalıma karşı koruma sağladığına tespit etti. 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.