Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Strese Karşı En İyi Çözüm Toprak

01.04.2021
1
Strese Karşı En İyi Çözüm Toprak

Süratle büyüyen teknolojinin yarattığı elektromanyetik lekelilik, unutkanlık, idrak etme bozuklukları, stres, bunalım, panik hücum gibi hastalıkların çoğalmasına neden oluyor. Özellikle eğri kentleşme ve tasarısız yapılaşmanın yasaklanamadığı metropollerde yaşayanları bilave eden risk ciddi boyutta.

Uzman Dr. Mehmet Yavuz,büyüyen teknoloji yaşamı bir yandan basitleştirirken değişik yandan ehemmiyetli fiziksel ve psikolojik hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yeşil alanların yıkım edilmesi ve daha önceki ahşap binaların yerini betonarme yapıların almasını büyük risk… Toprağa temas etmeden yaşayan günümüz insanının çağdaş çağ hastalıklarıyla gayret etmeye mecbur kalıyor.

Elektronik Aygıtların Yarattığı Riske Dikkat!

İş yaşamı ve sosyal hayatta kullanılan kablosuz bağlantı taşıtlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar tüm bedenimizi özellikle de beynimizi negatif etkiliyor. ‘Dumansız Hava Sahası’ ile beraber dalgasız bir hava sahasına da ciddi biçimde lüzumumuz var. İnsanların elektronik aygıtların yarattığı risk mevzusunda bilinçlendirilmelidir.

Kablolu Bağlantı Ağına Dönmek Koşul!

Daha Öncekinden kablolu kullanılan TV, radyo, telefon ve internet günümüzde ‘wireless’ dediğimiz kablosuz sistemle kullanılıyor. Uydu aracılığıyla havadan yeryüzüne erişen sinyaller yaşamımızı basitleştirirken yarattığı riskle de bedenimizi sarıyor. Bu elektromanyetik dalgaları hakimiyet etmek ve asgariye indirmek için bağlantı vasıtalarında kablolu sisteme dönmemiz gerekiyor. Cep telefonu, uzaktan kumanda ve bilgisayarın yaşamımızdaki rolünü eksiltmek gerekir. Dalga lekeliliğinin bedenimizin elektromanyetik balansını bozuyor ve bu gidişat birçok fiziksel ve psikolojik hastalığı tetikliyor.

Üryan Ayakla Toprağa Basmak En İyi Yöntem!

Elektromanyetik dalgaların hasarını en aza indirgemek için özellikle toprakla uğraşmak gerekiyor. Haftada en az 2 kere üryan ayakla toprak üzerinde yürümek sağlık için çok ehemmiyetli. Bu imkânı yaratamayanlar için de saksı çiçekleriyle uğraşmak bir değişik yöntem. Böylece bedenimizdeki elektromanyetik yükü ayaklarımız veya ellerimiz aracıyla boşaltmış oluyoruz. Bir değişik ehemmiyetli noktanın evin elektrik tesisatındaki toprak hattı… Toprak hat dışındaki tesisatlar elektronik aygıtların ömrünü kısaltıyor ve elektromanyetik dalgaları daha fazla sarihe çıkarıyor.

Elektromanyetik Dalgalar Çakraları Negatif Etkiliyor…

Toprak üzerinde ayakkabı veya çorap ile değil üryan ayakla gezmek gerekiyor. Bedenin enerji dolaşımında büyük rolü olan çakra noktaları da bu dalgalardan negatif etkileniyor. Çakraların elektromanyetik dalgalar sebebiyle kesintiye uğrayarak enerji kanallarının da bayağı işleyişini kaybediyor.

Nöroloji Uzmanı

Dr. Mehmet Yavuz

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.