Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

10 yaş genç görünmenin yöntemi

05.05.2021
24

Ciltler artık kırışmayacak, ihtiyarlama yavaşlayacak. Cildi 20’li yaşların diriliğine kavuşturan, ince buruşuklukları, kaybolan nemi geri veren somon antioksidan ve vitamin kokteyllerinden oluşan hi-frekans mezolifting rehabilitasyonu cilde …

kadın
Ciltler artık kırışmayacak, ihtiyarlama yavaşlayacak.

Cildi 20′li yaşların diriliğine kavuşturan, ince buruşuklukları, kaybolan nemi geri veren somon antioksidan ve vitamin kokteyllerinden oluşan hi-frekans mezolifting rehabilitasyonu cilde muhteşem görünüm kazandırıyor. Kadınların fobili düşü olan el, dekolte buruşuklukları da aynı yöntemle gideriliyor.

Yaşadığımız etraf, sigara, güneş gibi cilt sıhhatimizi tehdit eden ve ihtiyarlamayı süratlendiren faktörler düşünülecek olursa cilt sıhhatini ve gençliğini gözetmek için bedenimize gösterdiğimiz itinayı göstermek gerekir. Kardiyovasküler Anestezi ve Reanismasyon-Beslenme ve Perhiz Uzmanı Dr. İsmail Ağar, “Cilt buruşukluğunun tek nedeni yaşlılık değildir” diyor ve ilave ediyor: ”Aşinayı gibi güneş ışığı ve stres de cildin tazelenmesinden mesul elastin ve kolajen liflerin birleşimini sağlayan fibroblastlar isimli hücre grubunun yapısını bozmaktadır.” İşte Antiaging mevzusunda muhtelif somon antioksidan ve vitamin kokteylerinden oluşan hi-frekans mezolifting rehabilitasyonu bu mevzuda devreye giriyor. Yapılan bilimsel çalışmalar sonunda tesirini ispatlamış, mezolifting rehabilitasyonu cilde sıhhatli ve genç bir görünüm kazandırma yolunda kendini de kanıtlamış bir yöntem.

AH O DUDAK ÜSTÜ ÇİZGİLERİ
Cildin esnek ve kolajen lif rakamını çoğaldırarak cildin natürel ve kalıcı bir biçimde gençleşmesini sağlayan mezolift rehabilitasyonu, surat bölgesinde özellikle dolgu rehabilitasyonunun kullanımının hudutlu olduğu dudak üstü smoker line ve alt göz kapağı etrafı ile boyun, dekolte, el ve ayak sırtlarında zaferle uygulanan bir yöntem. Yöntemi Fransa’da uyguladıktan sonra Türkiye’ye taşıyan Kardiyovasküler Anestezi ve Reanismasyon-Beslenme ve Perhiz Uzmanı Dr.İsmail Ağar mezolift rehabilitasyonunun tesir alanlarını ve uygulama yöntemini şöyle anlatıyor;

CİLT ARTIK KIRIŞMIYOR
“Cilt buruşukluk ve cilt tazeleme rehabilitasyonlarında kullandığımız yöntemlerden birisi de mezoliftingtir. ilk olarak Paris’te uyguladığım ve on beş yılı aşkın bir süredir Türkiye’de kullandığım ve üzerinde çalıştığım mezolift antioksidanlar somon vitamin kokteyleri ve cildin nem kapasitesini çoğaldıran hyaluronik asit kombinasyonunun cilde enjeksiyonu yöntemidir. Bu yöntemle buruşukluk rehabilitasyonları ve cilt gençleştirme de oldukça tesirli neticeler almak muhtemeldir. Bu rehabilitasyon ile ayrıca cildin ihtiyarlamasını da ehemmiyetli miktarda yavaşlatmak muhtemel olmaktadır.”

Yaş ilerledikçe ten farklılıklar geçirir ve etrafsal faktörlerle beraber cildin içeriğindeki elastin ve kolajen yapısı eksilir. Bu lifleri üreten ve cildin hayatiyetinden mesul fibroglasların etkinlikleri eksilir. Böylece cilt ihtiyarlayınca elastikliğini kaybeder, üst katmanı daha az kolajen ve elastik lifler üretmeye başlar. Bağ dokusu zamanla zayıflayarak, tenin kendini vazgeçmesine ve kesintisiz buruşuklukların ortaya çıkmasına neden olur. Gözlerinizin çevresinde küçük ince çizgileri fark etmeye başladığınızda ise bu kaçınılmaz sürecin ilk sinyallerini alırsınız. Cildin ihtiyarlama süreci adım adım işlemeye başlamıştır.

Nasıl ihtiyarlıyoruz ?
20- 30 YAŞ Kırışlık yoktur, epidermisde yerel kirler vardır. İnce fondöten kullanılarak kapatılabilir. 30 – 40 YAŞ Komiğe oluşan çizgiler vardır. Fondöten kullanılarakkapatılır. 30-40 yaş cildini gösterir. 40 – 60 YAŞ ARASI Sabit hatlarda kalıcı buruşukluklar vardır. Yalnızca yüzde değil el ayak sırtları ve dekolte bölgesinde de buruşukluklar başlamıştır. İhtiyatlar yalnızca suratla hudutlu değildir. 60 YAŞ ÜSTÜ Yüzde yaygın buruşukluklar vardır. Dekolte bölgesi, el ve ayak sırtlarında ciddi deformasyonlar oluşmuştur.

Mezolift yöntemiyle el, dekolte ve ayak buruşukluğuna son
Estetik cerrahi ve rehabilitasyon yöntemleri bugüne kadar aralıksız surat bölgesi üzerine araştırma ve çalışmalar yaptı. Oysa suratı istediğiniz kadar gençleştirin, elleriniz, ayak sırtı ve dekoltenizde buruşukluklar varsa, surata yaptırdığınız harekâtlar yaşınızı saklamaya yetmiyordu. Onun da devası bulundu. Artık surata yapılan tüm gençleştirme uygulamaları surata da uygulanıyor. Laf yeniden Dr. İsmail Ağar’ın: ‘Cilt gençleştirme ve buruşuklukta kullandığımız mezolift sadece surat cildi için değil aynı zamanda orta yaşlardan sonra veya yaşlılıkta görülen insanların yaşını ele veren el sırtındaki cilt kırışmasında da oldukça tesirli olmaktadır. Ayrıca menopoz yarıyılında oluşan bacak içi bölgelerindeki cilt rahatlamaları ile karın bölgesindeki buruşukluklar da rehabilitasyon kapsamına girmektedir.

10 SEANSTA PAMUK GİBİ ELLER
Artık mezolift yöntemiyle yüzde veya el sırtında oluşan buruşuklukları ehemmiyetli miktarda ortadan kaldırmak muhtemel olduğu gibi şayet orta yaşlarda bu rehabilitasyona başlanırsa cilt kırışmalarının oluşmasını önlemek veya ciddi miktarda yavaşlatmak muhtemeldir. Üstelik bu sonuçları elde etmek genelde 10-15 seansta muhtemel olabilmektedir. İnsanların yaşını muhakkak eden görünür yerleri olan surat ve el sırtındaki buruşuklukları bu mezolift mikroenjeksiyon rehabilitasyonuyla düzenleyip onların psikolojik olarak pozitif etkilenmelerini ve bunun sosyal ilişkilerini ve iş yaşamlarını pozitif etkilemesini kollamaktayız”

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=62235&cat=220&dt=2008/03/20

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.