Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ağız kokusunun başlıca 4 nedeni

29.04.2021
31
Ağız kokusunun başlıca 4 nedeni

Hem sizi hemde etrafınızdakileri gayet rahatsız edici bir problem olan ağız kokusunun başlıca 4 nedeni hakkında uzmanlar bilgiler verdi. 1.Yemekler: Yemek yedikten sonra dişler arasında kalan yiyecek …

Hem sizi hemde etrafınızdakileri gayet rahatsız edici bir problem olan ağız kokusunun başlıca 4 nedeni hakkında uzmanlar bilgiler verdi.

1.Yemekler:
Yemek yedikten sonra dişler arasında kalan yiyecek parçaları ağız kokusuna neden olabiliyor. Ayrıca soğan, sarımsak gibi uçucu yağlar kapsayan gıdalar da koku oluşturabiliyor. Bu yiyecekler hazmedildikten sonra içeriğindeki yağlar dolaşım sistemi tarafından ciğerlere taşınıyor ve soluk yoluyla dışarı veriliyor. Soğan ve sarımsak 72 saate kadar koku yapabiliyor.

2. Diş problemleri ve ağız hijyeni noksanlığı:
Dişler her gün fırçalanıp, diş ipiyle arınılmadığında bakteriler ağızda birikiyor ve hidrojen sülfür yayarak makûs kokuya neden olabiliyor.

3. Ağız kuruluğu:
Ağzı arınan ve nemli yakalayan salya yetersizliğinde ölü hücreler dil ve damaklarda birikiyor ve kokuya neden oluyor. Bu tip ağız kokusu genelde sabah uykudan uyanıldığında ve sıklıkla ağzı sarih yatan şahıslarda görülüyor.

4. Hastalıklar:
Akciğer ve sinüs enfeksiyonları, metabolik hastalıklar, böbrek hastalıkları, diyabet, kronik reflü gibi hastalıklar da muhtelif biçimlerde ağız kokusuna neden olabiliyor.

Kaynak: http://www.internethaber.com/agiz-kokusunun-baslica-4-nedeni-250358h.htm

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.