Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Amerikalı hekimler rahim nakline hazırlanıyor

10.07.2021
17

Çocuk sahibi olamayan kadınların büyük bir umutla bilave ettiği rahim nakli yaşama geçiyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların büyük bir umutla bilave ettiği rahim naklini yaşama geçirmek için, ABD’nin …

Çocuk sahibi olamayan kadınların büyük bir umutla bilave ettiği rahim nakli yaşama geçiyor.

Çocuk sahibi olamayan kadınların büyük bir umutla bilave ettiği rahim naklini yaşama geçirmek için, ABD ’nin New York kentinde bir grup hekim hazırlıklara başladı.

Washington Post gazetesinin haberine göre, hekimler ekibi hangi kadınların çocuk sahibi olamayacağını, hangi kadınların doğum yapabilmeyi istediklerini tespit etmeye çalışıyor. Ekibin, bu sene içinde rahim nakli işlemine kalkışabilecekleri belirtiliyor.

Ekibin başındaki New York ’un Downtown Sağlık Kurumu ’nden Guiseppe Del Priore, “Çocuk sahibi olma hevesi, birçok kadın için muazzam bir mbitkiivasyon. Birçok kadına bu çok basit tutkusunu yerine getirmede dayanakçı olabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Bazı uzuv nakil ve tüp bebek uzmanları ile tıp etikçilerinin görüşlerine yer veren gazete, bu alanda hayvanlar üzerinde daha fazla deney yapılıp yapılmaması ve kadın ile fetüs için pbitkiansiyel tehlikelere karşın sağlayacağı bereketlerin tartışıldığını yazdı.

New York Garrison ’daki kar emeli gütmeyen bir biyoetik araştırma kuruluşu olan Hastings Center ’ın Başkanı Thomas H. Murray de rahim nakli evvelinde güç tıbbi ve ahlaki meselelerin aşılması gerektiğini söyleyerek, bunların tartışılması ve halledilmesi gerektiğini belirtti.

Chicago ’daki Kent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden biyoetikçi Lori B. Andrews da rahim nakli prosedürünün, etik müzakerelerin uzun zamandır merkezini oluşturan uzuv nakli cerrahisi ve faize sıhhati gibi iki ehemmiyetli tıbbi uygulamayı içerdiğini kaydoldu.

A.A

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=12159&cat=220&dt=2007/01/15

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.