Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Antidepresanlar işe yaramıyor

03.08.2021
16

Tahlilciler ısrarlı: Antideprasanların hiçbir tesiri yok! 47 muayenehane deneyden çıkan bilgiler, anti-depresanların, hiçbir tesiri olmayan placebo ya da şeker haplarından çok değişik olmadığını gösterdi. Çalışma neticelerine …

Tahlilciler ısrarlı: Antideprasanların hiçbir tesiri yok!
ilaç
47 muayenehane deneyden çıkan bilgiler, anti-depresanların, hiçbir tesiri olmayan placebo ya da şeker haplarından çok değişik olmadığını gösterdi. Çalışma neticelerine göre, bu ilaçların ciddi bunalım hastalarında işe yaradığı, ancak bunun da hudutlu seviyede kaldığı saptandı. Akil hastalıkları vakfı SANE ’nin başkanı Marjorie Wallace, bu neticelerin doğrulanması halinde ortaya “çok rahatsız edici” bir vaziyetin çıkacağını söyledi. Ancak Prozac ve Seroxat ’ın üreticiler, bu deney neticelerine karşı çıkıyor. Seroxat ’ı üreten GlaxoSmithKline firmasının lafçısı, çalışmanın yalnızca araştırma neticelerinin muhakkak bir kısmına baktığını bildirdi. Prozac ’in üreticisi Eli Lilly, “geniş kapsamlı bilimsel deneyler ve hakikat yaşamdaki tesirleri bu ilacın tesirli olduğunu gösteriyor” dedi.

Araştırma yapan bilim adamlarıysa neticelerin doğru olduğunda ısrarlı. İngiliz, Amerikalı ve Kanadalı bilimadamlarından oluşan araştırma takımının başkanı Profesör Irving Kirsch, “Anti-depresan ve placebo alan hastalar arasındaki büyüme farkı da çok değil.” biçiminde konuştu.

Cihan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=57829&cat=220&dt=2008/02/26

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.